5

Optimizuojam WordPress blogą

2012/03/29 Autorius Kategorija Wordpress

Nutariau sugrįžti prie labiau techninių blogo įrašų ir apžvelgti, mano nuomone, tinkamiausius, reikalingus kiekvienam naujai sukurtam wordpress puslapiui ar blogui. Toks sąrašiukas naudingas kiekvienam web dizaineriui, arba man pačiam, nes wordpress blogo kūrimo procesas tampa paprastesniu: suinstaliuoji wordpress temą, tada supūti čia suminėtus įskiepius ir puslapis paruoštas naudojimui . Štai jums ir būdas greitai tapti stilingu blogeriu .
Kadangi wordpress yra nemokama platforma, nutariau įtraukti tik nemokamus ir paties išbandytus įskiepius.
Apie tai, kaip įsidiegti wordpress įskiepį, rašiau šiame straipsnyje.
Reikalingiausi įskiepiai yra plati tema, todėl suskirstysiu ją į kelias dalis, kaip sako, skaldyk ir valdyk .

Aprašyti įskiepiai:
1. Komentavimo sistemos

Tai kas ta optimizacija?

Aš optimizaciją suprantu kaip wordpress  blogo ar puslapio patiuningavimą taip, kad šis veiktų kokybiškai ir svarbiausia greitai.
Kadangi šioje straipsnių serijoje aprašinėju wordpress įskiepius, tai ir čia aptarsiu tinkamiausius nemokamus įskiepius worpress  optimizavimui.

Kokius įskiepius pasirinkti blogo optimizavimui?

WP Super Cache

Įskiepio savybės:
Veikia su wordpress: 3.0 ar naujesniu
Atnaujintas: 2012-1-30
Atsiųstas: 3,049,269 kartus

Šis įskiepis sugeneruoja statiškus html failus iš dinamiškų php skriptų, pagreitindamas puslapių atsidarymą. Įskiepį reikia įsidiegti kuriant blogą ir nustatant nuorodų struktūrą. Jeigu netyčia palikome standartinę nuorodų struktūrą bloge, įskiepis neveiks. Jos pakeitimas jau veikiančiame puslapyje yra sudėtingas.

WP-Optimize

Įskiepio savybės:
Veikia su wordpress: 2.9 ar naujesniu
Atnajintas: 2011-12-30
Atsiųstas: 246,826 kartus

Šitas įskiepis skirtas apsišvarinti ir optimizuoti savo wordpresą. Jis išvalo spaminius ir nepatvirtintus komentarus, tarpines straipsnių versijas,  optimizuoja duombazes. Pasinaudojus įrankiu, blogas pagreitėja. Tereikia prisiminti įskiepį reguliariai paleisti.

W3 Total Cache

Įskiepio savybės:
Veikia su wordpress: 2.8 ar naujesniu
Atnajintas: 2011-8-26
Atsiųstas: 1,038,631 kartus

Šis populiarus įskiepis žymiai pagreitina puslapį. Tai patiks puslapio skaitytojams. Įskiepis optimizuoja įvairias blogo dalis, tokias kaip straipsniai, komentarai, java skriptai, paieška puslapio viduje. Jis netgi pagreitina puslapius, atidaromus su mobiliais telefonais.

Panašūs straipsniai:

Tags: , , ,

 • http://twitter.com/IdeaG Arūnas Liuiza

  Labai jau skystas tekstas, praktiškai neatitinkantis antraštės. Paėmus medicinos terminologiją, antraštė sako kad išmokys sustabdyti arterinį kraujavimą, o tekstas realiai pasakoja, kaip uždėti pleistrą ant įpjauto piršto… 

  WordPress optimizavimas apima gerokai daugiau, nei kešavimo įskiepio įdiegimas ar kelių nereikalingų įrašų ištrynimas iš duomenų bazės. Tikrai besidomintiems siūlau pradėti nuo šio įrašo WordPress Codex’e: http://codex.wordpress.org/WordPress_Optimization

  Dažniausiai pasitaikančios bėdos su WordPress sparta yra pernelyg daug įskiepių ir blogai parašytos temos. Abu šie variantai veda prie pernelyg daug užklausų į duomenų bazę. Kešavimas tą dalinai išsprendžia, bet tik dalinai. 

  Patikrinti ar tai yra jūsų problema galima temos footer.php failo pabaigoje įterpus tokį kodo gabaliuką: http://pastebin.com/FBtzfDg5 . Jei rodomas užklausų skaičius yra virš 50 - verta susirūpinti.

 • http://insaider.lt/ Tomas

  Keli įskiepiai ir tinklaraštis optimizuotas? Nejuokink… visai skystos rašliavos :)

 • frogsign

  ačiū nauji ištikimiausi fanai, už tai, kad komentuojat, bet norėčiau paprašyti perskatyti straipsnį prieš paliekant prasmingą komentarą. Įžangoje parašyta, kadangi neskaitėt, pakartosiu: straipsnis apie wodpress įskiepius. Skaitytojai, nežinantys, kas tas įskiepis, maloniai prašome paspausti ant sekančio linko http://wordpress.org/extend/plugins.
  Tame pačiame straipsnyje, kiek žemiau yra parašyta, kad šis straipsnis suskirstytas į kelias dalis, todėl ištikimiausiems fanams teks truputėli palaukti, kol pasirinktu laiku ir vietoje aprašysiu daugiau įskiepių. Na, o tokiems nekantruoliams, kaip anksčiau nepaminėti gerbėjai, kolkas teks tenkintis šia dalimi ir aišku nekantriai laukti. Wotaiwawa

 • Jonas Ragaišis

  Po W3 Total Cache dabar savam bloge turiu:

  Internal Server Error
  The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.Please contact the server administrator, [no address given] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
  More information about this error may be available in the server error log.

  Reiks žiūrėt kaip čia atstatyt :/

  • frogsign

    labai geras patarimas, su pluginais galima prisižaisti, todėl verta backupinti. Aš nedažnai darau backupus, ypač prieš įsidiegdamas naują įskiepį, nes neatrodo, kad įskiepiai gali sugadinti wordpresso instaliaciją.