14

Komentavimo sistemos, ar verta jas rinktis?

2012/03/20 Autorius Kategorija Dizainas, Wordpress

Nutariau sugrįžti prie labiau techninių blogo įrašų ir apžvelgti, mano nuomone, tinkamiausius įskiepius, reikalingus kiekvienam naujai sukurtam wordpress puslapiui ar blogui. Toks sąrašiukas naudingas kiekvienam web dizaineriui, arba man pačiam, nes wordpress blogo kūrimo procesas tampa paprastesniu: suinstaliuoji wordpress temą, tada suputi čia suminėtus įskiepius ir puslapis paruoštas naudojimui . Štai jums ir būdas greitai tapti stilingu blogeriu .
Kadangi wordpress yra nemokama platforma, nutariau įtraukti tik nemokamus ir paties išbandytus įskiepius.
Apie tai, kaip įsidiegti wordpress įskiepį, rašiau šiame straipsnyje.
Reikalingiausi įskiepiai yra plati tema, todėl suskirstysiu ją į kelias dalis, kaip sako, skaldyk ir valdyk :

Pirma dalis, aišku, apie tai, kas svarbiausia wordpress bloge - komentavimo sistemas.

Rašantys blogus puikiausiai supranta komentarų svarbą. Esu matęs blogų ir puslapių su išjungta komentavimo galimybe. Dažniausiai tai - specializuoti puslapiai, pateikiantys tam tikrą informaciją, kurią komentuoti nėra prasmės.
Dažniausiai blogeris, rašydamas straipsnį ir pateikdamas savo nuomonę, tikisi pradėti vertingą diskusiją. Straipsnis kaip tik ir yra skirtas tokiems blogeriams.
Komentavimui galima naudoti  į wordpress integruotą komentavimo sistemą.
Šiame straipsnyje aptarsiu išorines komentavimo sistemas.

Natūraliai kyla klausimas, kam man reikalinga išorinė komentavimo sistema?

Mano nuomone, naudingiausias dalykas išorinėse komentavimo sistemose yra tai, kad jos sujungtos su socialiniais tinklais, tokiais kaip facebook ar twitter. Kai kurios komentarų sistemos turi kažką panašaus į nuosavus socialinius tinklus. Visa tai yra gerai tuo, kad komentuotojų parašytos mintys atsiranda jų socialinių tinklų profiliuose. Taip didėja straipsnio populiarumas.
Dar vienas naudingas išorinių komentavimo sistemų dalykas yra perspėjimai apie naują komentarą, ateinantys tiesiai į elektroninį paštą, ar komentarų rss.
Išorinės komentavimo sistemos leidžia komentuoti prisijungus su vienu iš kelių socialinių tinklų profiliu. Tai ženkliai sumažina spamo komentaruose.
Komentarus galime vertinti dažniausiai paspaudę ant nykščio į viršų ar apačią, arba netinkamus komentarus pažymėti kaip spamą.

Gerai, kuo naudinga integruota komentavimo sistema?

Visų pirma, dauguma web dizainerių su manim sutiks, kad  pakankamai sunku priderinti išorinės komentavimo sistemos išvaizdą prie bendro blogo ar puslapio dizaino.
Tenka pripažinti, kad integruota komentavimo sistema veikia daug greičiau, nes išorinės komentavimo sistemos naudoja išorinius serverius.
Jeigu naudojame vidinę wordpress komentavimo sistemą, būtina įsidiegti Akismet, nes kitaip bus sunku atsiginti nuo spamerių.

 

Man labiausiai patikusios išorinės komentavimo sistemos

Disqus

disqus

Aš naudoju disqus šiame bloge. Ši komentavimo sistema turi savo bendruomenę ir yra viena populiariausių išorinių komentavimo sistemų. Kai perėjau nuo intergruotos į wordpress komentavimo sistemos prie disqus, turėjau vargo perkeliant senus komentarus, todėl verta naudoti tą pačią komentavimo sistemą visą portalo ar blogo gyvavimo laiką.
Dabar esu patenkintas šia komentavimo sistema.
Disqus leidžia gauti naujus komentarus tiesiai į e-mailą, o norėdami pratęsti diskusiją, galime atsakyti į elektroninį laišką ir komentaras atsiras po straipsniu.
Į disqus komentarus galime įterpti youtube video klipą ar nuotrauką.
Tiesiai disqus spustelėję ant “patinka”, straipsniu pasidalinsime savo facebook ar twitter paskyrose.
Disqus puikiausiai bendradarbiauja su išmaniaisiais telefonais.
Disqus, aišku, puikiai moderuoja komenarus ir saugo nuo spamerių.
Disqus naudoja tokie medijų gigantai kaip CNN, Time Magazine, Fox News ir Engadget.

IntenseDebate

Itensedebate komentavimo sistemą sukūrė  Wordpress kūrėjai. Vien šis faktas byloja, kad tai - vertas dėmesio produktas.
Ši komentavimo sistema yra sujungta su socialiniais tinklais. Norėdami palikti komentarą, galime užsiregistruoti su Facebook Connect and OpenID.
Ji, kaip ir disqus, leidžia gauti naujus komentarus tiesiai į e-mailą. O norėdami pratęsti diskusiją, galime atsakyti į elektroninį laišką ir komentaras atsiras po straipsniu.
Taip pat į komentarą galime įkelti nuotrauką, ar youtube video klipą.
IntenseDebate galime naudoti ne tik wordpress, bet ir kitose platformose.
Kaip ir ir kitos puikios komentavimo sistemos IntenseDebate turi gerus moderavimo ir apsaugos nuo spamo įrankius.
Ši komentavimo sistema yra populiaresnė lietuviškų blogerių tarpe nei disqus.

Livefyre

livefyre

Livefyre komentavimo sistema yra skirta prasmingiems ir gyviems pokalbiams, jei teisingai išverčiau iš anglų kalbos.
Komentavimo sistema yra sujungta su socialiniais tinklais. Ji netgi turi galimybę apie komentarą pranešti facebook draugams, taip juos įtraukiant į pokalbį.
Gyvai galime matyti komentuojančius ir stebinčius komentarus.
Livefyre, dėl paslaptingos draugystės su SEO pakelia page rank, lyg tai vis dar kam nors rūpi .
Ši komentavimo sistema saugo nuo spamo ir turi puikius komentarų moderavimo įrankius.
Kai kurie iš mūsų mėgsta LiveFire, dėl web dizaineriams patinkančios išvaizdos.
Neatkreipiau dėmesio į lietuviškus livefyre naudotojus, bet šia sistemą naudoja tokie medijos magnatai kaip The Sun, The New York Times, Tennis.com, AOL, M Tv ir Bloguin.

 

Kokią komentavimo sistemą naudojate?

 

Panašūs straipsniai:

 

Tags: , , ,

  • http://www.giedresblogas.lt/ Giedre

    Svarbu, kad komentavimo sistema būtų patogi ir blogo skaitytojui. Jeigu ji per sudėtinga (reikia ilgai ir nuobodžiai suvedinėti visokius komentarą patvirtinančius dalykus ir pan.), ji gali atbaidyti nuo noro komentuoti apskritai. Beje, pastebėjau, kad dažniausiai lietuviškuose bloguose naudojamos į wordpress integruotos, o ne išorinės komentavimo sistemos.

    • frogsign

       nu matai priklauso nuo blogo, jeigu jis techninis, o komentatorius nesugeba tokiu paprastu dalyku kaip disqus pasinaudoti… galima pasidaryti išvadą, kad jam ir nevertėjo komentuoti . O dėl integruotų populiarumo, tai greičiausiai, integruotą paleisti bloge kurkas paprasčiau nei išorine. Dauguma manau nesivargina

  • http://entelektas.posterous.com/ Karolis

    IntenseDebate yra nupirkta WordPress kūrėjų :)
    Apie „livefyre“ kol kas nebuvau girdėjęs. Čia gal kokia santykinai nauja?

    • frogsign

      „IntenseDebate yra nupirkta WordPress kūrėjų :) “ kur radau info, tai buvo parašyta sukurta, nors kas ten žino.
      Dėl livefyre, tai ją žinau kokius paskutinius 2 metus, reiškia jinai nėra labai nauja. Girdėjau tik teigiamų atsiliepimų, pats neesu bandęs

      • http://entelektas.posterous.com/ Karolis

        „nors kas ten žino“: Aš žinau! :) )

        O jei rimtai, aš IntenseDebate kadaise buvau išbandęs kol dar ši nepriklausė Automatic.
        http://en.wikipedia.org/wiki/IntenseDebate

        • frogsign

           nu ir puiku . Aš vistiek renkuosi disqus

  • http://mantas.malcius.lt/ Mantas

     Briedai - tos išorinės sistemos. Lėtai veikia, kai kur su jomis telefoninės naršyklės nesusitvarko. Įvedinėt duomenis savo pastoviai velniai žino kaip reikia (dabar va, rašau komentarą, tai vietoj normalios automatiškai užsipildančios WP formos, spausiu kažkokį mygtuką „Skelbti vardu“ ir ten turėsiu suvedinėt duomenis (nors tikiuosi, kad gal irgi atsimins juos nuo senesnių laikų).
    Kartais net nebesivarginu atidaryt tų puslapių ir komentarą rašyt, jei atsimenu, kad nėra žmoniškos komentarų sistemos.

    • frogsign

       šitos, kur aprašiau, visos su išmaniais telefais turėtų bendrauti. Aš pasirinkau opciją, kur nereikia registruotis, gali betkokiu vardu pasirašyti ir vistiek spamo nepraleidžia. Man labiau nepatinka, jeigu negalima nuorodos į savo blogą palikti komentuojant.

    • http://entelektas.posterous.com/ Karolis

      Gal kiek griežtas vertinimas, bet tai, jog komentavimo sistemos prideda šiokio tokio svorio, tiesos yra. Bet vėl gi, viskas turi savus privalumus ir savus trūkumus.

      • frogsign

        svorio prideda, bet gi Lietuvoj greitas internetas, dėl optinių kabelių, o kadangi yra ir mobilios versijos, tai svoris, kaip ir turėtų nebūti labai svarbu.

        • http://entelektas.posterous.com/ Karolis

          Gal ne tiek interneto greitis, kiek pati komentavimo sistema yra griozdas. Vis gi skirtumas kai kraunasi native komentarų sistema ir kai kraunasi Disqus ar IntenseDebate tikrai jaučiasi, nepriklausomai nuo interneto greičio.
          P.S. Aš nesu prieš išorines komentavimo tarnybas, pats naudoju Disqus.

  • Pingback: WordPress ir komentavimo sistemos » Arūnas Liuiza

  • http://buuro.tumblr.com/ Buūúùüûro

    Yra tokių platformų kaip Tumbleris, kuriose komentavimo sistemos išvis nėra, tai išorines labai padeda. Pats pasirinkau Disqus, nes populiari, plius standartine tema prie dizaino tiko.

    • frogsign

      diqus valdo, daug maž. Įdomus nikas tavo