11

Jaunojo blogerio pradžiamokslis :D

2012/03/28 Autorius Kategorija Apie Blogus, Wordpress

Sakykime, kad niekad neturėjai blogo, bet tavyje prisikaupė tiek daug tam tikros srities žinių, kad nutarei, jog kaip tik dabar laikas vidiniu grožiu (arba žiniomis) pasidalinti su visu pasauliu. O gal tavo žinios ar specialybė tau leidžia tapti freelanceriu, o geriausias būdas prisistatyti laisvai samdomu specialistu yra seo raktiniais žodžiais prifarširuotas blogo tekstas?
Žodžiu, kokios vidinės priežastys ar naktiniai košmarai tave verčia pradėti bloginti, aišku, man nelabai įdomu, bet aš tau padėsiu žengti pirmą žingsnį į blogerių pasaulį. Tas žingsnis, aišku, yra susikurti blogą .
Manau, kad tai - puiki įžanga į straipsnių ciklą, kuriame rašysiu atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus pradedantiems blogeriams.

Visų pirma kyla klausimas - puslapį talpinti nemokamoje blogofermoje, ar įsigyti unikalų puslapio adresą ir vietą serveryje?

Iš pradžių trumpas pristatymas tiems, kas anksčiau nėra bloginęs.
Aš lyginsiu wordpress.com (nemokama platforma) ir wordpress.org (čia tas wordpresas, kurį reikia talpinti serveryje, taigi, už serverio vietą teks mokėti, dar reiks įsigyti interneto adresą). Panašiai, kaip WordPress.com, veikia ir nemokamos lietuviškos blogų fermos (nes daug blogų vienoje vietoje), tokios kaip popo.lt ir blogas.lt .

Pradėsiu nuo nemokamai talpinamo blogo privalumų.

Nemokama blogų ferma naudotis daug paprasčiau: spaudi ant nuorodos popo.lt, arba blogas.lt , paprastai prisiregistruoji, pasirenki temą ir  rašai straipsnius.

Akivaizdu,  kad nemokamas blogas nieko nekainuoja. Tačia, taip pat suprantame, kad tokios platformos turi nemažai apribojimų, kuriuos panaikinsime sumokėję.
Visų prima, temos, kitaip tariant, blogo išvaizda. Nemokamose blogų fermose turėsime rinkis iš siūlomų temų, negalėsime modifikuoti temų CSS. Jeigu nepatinka tai, kas siūloma, teks mokėti.

Negalėsime įsidiegti įskiepių, t.y. tam tikrų blogo plėtinių, leidžiančių susikurti nuotraukų galerijas, arba įdomesnę komentavimo platformą. Prieš pasirenkant nemokamą blogų fermą, reiktų pagalvoti, kokių funkcijų savo bloge norime ir kokias mums siūlo.

Nemokamose blogų fermose yra ribojama nemokama vieta talpinamai informacijai - straipsniams ar nuotraukoms. WordPress.com suteikia 3gb vietos. Kiek pamenu, blogas.lt suteikia 500mb nemokamai.

Nemokami blogai riboja reklamos talpinimo galimybes. Tai aktualu svajojantiems apie pelną iš blogo.

Nemokamo blogo priežiūra yra paprastesnė - nereikia rūpintis atnaujinimais, saugumu ar blogo optimizavimu.
Kadangi blogų fermos talpina daug blogų vienoje vietoje, jus daug lengviau pastebės kiti blogeriai. Skaitytojų srautas beveik garantuotas. Blogo populiarinimas yra paprastesnis.

Išsiaiškinome su nemokamomis bloginimo platformomis.

O štai kuo kietesnė wordpress.org esanti turinio valdymo sistema?

Kiek gi kainuoja serveryje patalpintas wordpress blogas?
Kasmet turime mokėti už interneto adresą, apytiksliai 30 Lt. Serverio kaina, priklauso nuo to, kiek vietos talpinimui įsigysime. Interneto projektams pradėdi 5 Gb bus per akis. Užtenka ir mažiau. Mėnesinis mokėstis prasideda nuo 9 Lt. Pasistengus ir pasinaudojus įvairiomis nuolaidomis, galima rasti ir pigiau.

Įsigyję norimą puslapio adresą, vietos serveryje ir įsidiegę wordpress.org esančią turinio valdymo sistemą, gauname pilną laisvę su savo blogu daryti ką tik norime.
Galime įsidiegti norimą nemokamą ar mokamą temą, paprašyti, kad web dizaineris sukurtų originalią temą, įsidiegti reikalingus įskiepius, taip praplečiant blogo galimybes.

Kadangi serveryje patalpintas blogas priklauso kūrėjui, tai jame galime talpini kokią norime reklamą ir visas uždirbtas pelnas priklauso blogeriui.

Su laisve ateina ir atsakomybė. Šiuo atveju blogeris  pats turės įsidiegti atnaujinimus, daryti atsargines turinio kopijas, saugotis nuo spamo ir optimizuoti.

Serveryje patalpintas blogas nėra blogų fermos dalis, todėl teks pavargti, pritraukiant vartotojų srautus. Tai - viena populiariausių temų internete, todėl lengva rasti info apie blogo populiarinimą.

Ką renkiesi - nemokamą, bet ribotą, ar kainuojantį, bet suteikiantį visišką laisvę blogą?

 

Panašūs straipsniai:

Tags: , , , ,

 • Tomas Šivickas

  man asmeniškai patinka blogger.com nekomama blogų platforma. Internete iš pašalies galima rasti nemažai temų, visai neblogų, taip pat leidžia keisti temų css ir php.. Galima užjungti savo nusipirktą adresą. Tai būtų optimalus variantas - išlaikai tik adresą, o paties blogo talpinimas nekainuoja, bet veikia tvarkingai, be pašalinių reklamų, nebent pats nori savo prisidėti. Tai toks mano akimis yra blogger.com . Tokiu pagrindu ir veikia mano 
  http://www.optimizavimas.eu/ . 

  • frogsign

    nu taupantiems visai neblogas variantas, tas blogger.com, o kiek ten nemokamai vietos duoda? Man svarbiau laisvė su puslapiu daryti ką noriu, todėl renkuosi išsinuomoti vietos servake.
   Gerai čia pavyzdėlį patalpinai, negali apkaltinti užslėpta reklama

   • Tomas Šivickas

    Kas dėl resursų, blogger limitai čia nurodyti: http://support.google.com/blogger/bin/answer.py?hl=en&answer=42348
    Jei trumpai tai: 1gb uploadinti paveikslėlių (bet 250 kb per picture), neribotas postų skaičius.

    dar niuansas.. ironiška, bet blogger.com mano manymu prastokai optimizuotas SEO, bent jau templeitai.. Negali pykt, jie matyt ne paties google kurti. Bet kadangi leidžia koreguoti, įmanoma prisiderinti.

    Pilnai sutiksiu, kad norintiems pilnai kontroliuoti blogą, diegti galybę pluginų, teks pirkti hostingą (aišku tam tirki limitai yra, kai pigus shared hostingas gali nebepavežti kai blogas sulauks kelių tūkst. lankytojų per dieną).  Įdomų, kiek blogger.com nemokamas galėtų pavežti apkrovos, bet, tikėtina daug, visgi eina viskas iš Google. Bet visgi teigsiu, kad blogger.com nan geriau nei Lietuviškos nemokamos blogofermos su savo reklamom ir labiau ribotom dizaino gaimybėm. Nebent nežinau kokio „perliuko“.

    • frogsign

      Nu man kolkas neteko sulaukti kelių tūkstančių apsilankymų per dieną, tai nežinau, ar serveris patemps, kai jau tiek bus :) .  Mantas neblogai surašė lietuviškas blogų fermas, tai gali pasidomėti.

  • http://buuro.tumblr.com/ Buūúùüûro

   Blogger — gykiškas šūdas. Suprasti ten ką nors išeina tik programmeriams po kelių dienų instrukcijos skaitymo.

   • frogsign

     tada eik ant thumblr kokio

    • http://buuro.tumblr.com/ Buūúùüûro

     Tumblr ir turiu

 • http://www.giedresblogas.lt/ Giedre

  Aš išbandžiau abu variantus: ir nemokamą blogofermą, ir unikalų adresą, talpinamą serveryje. Skirtumai kaip tik tie, kaip čia ir suminėta. Nemokamoje blogofermoje vos per tris mėn. išseko vieta - nebegalėjau dėti foto. Visos bent kiek įdomesnės temos buvo mokamos, o nemokamos - arba nykių spalvų, arba kokios nors neįdomios - su nukritusiais lapais, primenančios senų Windowsų desktopo backgroundą. Nusipirkusi domeną ir vietą serveryje nebaisu, kad pritrūks vietos.Blogas atrodo taip, kaip man patinka ir panašiai.
  Dėl blogo populiarinimo - taip, nemokamoje blogofermoje skaitytojų sulaukti lengviau, bet ir perėjus prie profesionalesnio varianto skaitytojų netrūksta. Net, sakyčiau, atvirkščiai - jų čia padaugėjo.

  • frogsign

   Visada gali palikti nuorodą į seną blogą ir atvesti skaitytojus iš blogofermos, pereinamu prie naujo adreso laikotaropiu. Man patinka  kiek įmanoma kontroliuoti susikurtą portalą. Kitas dalykas self-hosted puslapis atrodo profesionaliau ir labiau kelia pasitikėjimą

 • http://mantas.malcius.lt/ Mantas

  1. Ne visos blogofermos ką nors riboja su apmokėjimais. Tą daro tik wp.com ir blogas.lt. Tuo tarpu popo.lt blogr.lt ir blog.lrytas.lt nieko panašaus nedaro.

  2. Visos trys paskutinės leidžia redaguoti CSS.

  3. Įskiepių (įskaitant briednas komentavimo sistemas) / Temų diegti patys žmonės negali, bet vėlgi lietuviškos blogofermos be problemų gali sutikti įkelti paprašius.

  4. Vietos apribojimai nekomercinėse fermose - formalumas. Blogr.lt iš viso limitai atjungti berods, popo duoda 666MB (manau, kad tikrai praplėstų paprašius), Lrytas duoda 0,5GB, bet resursai pas juos dideli, tai irgi tikriausiai tereiktų paprašyti.

  5. Reklamos ribojimai? Susitarimo reikalas. Ribojimas daugiau tame, kad reikia redaguot temos failus ir pan., kelt ją kaip privačią temą ir t.t.
  Bet niekas netrukdo juk reklamos blokų, adsensų visokių įsidėti, bent jau lietuviškose fermose.

  Ką renkuosi? Nemokamą ir iš esmės be apribojimų. Tai, ką siūlo nekomercinės lietuviškos fermos.

  • frogsign

    informatyviai čia surašei. Ačiū. Manau, besidomintiems  bus vertinga. Tik aš lieku prie savo nuomonės, kad jei įsigijai vietos ir patalpinai blogą serveryje, tai gali daryti su kuo ką nori. Man nykiai skamba prašyti, kad kažkas suinstaliuotų temą, ar būtų geras ir duotų daugiau vietos.