14

Kur krypsta internetas 2012 pagal Mashable

2011/11/15 Autorius Kategorija Bendrai, Usability
Pete Cashmore

Pete Cashmore CEO & Founder of Mashable

Jau ateina laikas, kai artėja metų pabaiga su didžiosiomis šventėmis, o interneto įtakingieji spėlioja, kokios technologijos mus užvaldys ateinančiais metais. Pats Mashable įkūrėjas Pete Cashmore skelbia ateinančių metų trendus, arba lietuviškai kryptis. Yra nemaža tikimybė, kad šio interneto sunkiasvorio spėjimai išsipildys. Manau, kad sugebėję pasinaudoti nors viena iš šių krypčių savo likimą gali pakreipti pelninga linkme, jei suprantate apie ką aš . Kadangi mane labiausiai domina tai, kas susiję su web dizainu, todėl ir trendus aptarsiu iš šios pozicijos.

Taigi, tiems, kas suprato, internetinio orakulo Pete Cashmore ateinančių metų spėjimų santrauka:

  1. Lietimas. Kitąmet labai padaugės interneto vartotojų, naudojančių lietimui jautrius ekranus. Kuriant interneto puslapius ar aplikacijas šiems įrenginiams reikia prisiminti, kad ant nuorodų spausime ne pele, bet naudosime lietimui jautrų ekraną. Klaviatūros ir pelės po truputį mus apleidžia.
    Svarbiausia kryptis lietimui  jautriuose įrenginiuose - naujienų kaupimo puslapiai, leisiantys talpinti naujienas, kurti kanalus, dalintis socialiniuose tinkluose, personanalizuotos naujienos pagal pomėgius. Keletas tokių puslapių pavyzdžių: Flipboard, Pulse, Zite.
  2. Žurnalų, laikraščių aplikacijos įrenginiams su lietimui jautriu ekranu. Kol kas populiariausia tokias aplikacijas kurti su Adobe publishing suite.
    Žurnalai, susikūrę panašias aplikacijas, galės uždirbti iš parduodamų prenumeratų. Newstand būtų tokio verslo modelio pavyzdys.
  3. Padaugės įsigyjančių ir naudojančių touchpad tipo įrenginius, tokius kaip IPad, Kindle Fire. Atkreipkime dėmesį, kad galime kurti aplikacijas panašiems įrenginiams.
  4. Stiprėjantis atvirumas socialiniuose tinkluose. Kuriamos programėlės, leidžiančios visus veiksmus internete automatiškai skelbti socialiniuose tinkluose. Tai, aišku, gali sukelti lengvą šoką, jeigu netyčia Facebooke atsirastų visa aplankytų puslapių informacija.
    Programėlę Social Reader, arba WJS Social galime įsidiegti savo Facebook profilyje. Panašios aplikacijos  automatiškai  į Facebooką  patalpins visus aplankytus interneto puslapius.
  5. Televiziją galime žiūrėti ne tik  per televizorių, bet ir per turimus mobilius įrenginius. Dish network  yra tokios televizijos pavyzdys, veikiantis JAV. Televizijos kanalas CNN dabar leidžia žiūrėti televiziją internetu per nešiojamą kompiuterį ar touchpad’ą.
  6. Antro ekrano naudojimas žiūrint televiziją. Dalis žmonių žiūrėdami televiziją naudojasi internetu. Nemažai iš mūsų nori papildomos informacijos, susijusios su stebimu filmu, ar televizijos laida. MTV watchwith  aplikacija ipad įrenginiui leidžia gauti papildomą informaciją apie žiūrimą laidą.
  7. Televizijos ir filmų populiarinimo programėlės. Jų tikslas - sukelti susidomėjimą filmu ar laida. Kadangi app stores kaip Apple store, arba GetJar programėlių parduotuvės populiarėja, tai tampa marketingo įrankiu.
  8. Socialinė muzika. Tokios muzikos klausymo programos kaip  Spotify  dabar turi aplikacijas, skirtas mobiliems įrenginiams. Panašios programėlės dabar yra integruojamos su socialiniais tinklais. Lietuviškas projektas myliumuzika.lt lyg ir pataikė ant socialinės muzikos bangos. Įdomu, kokiu verslo modeliu jie pasinaudos?
  9. HTML 5 užvaldys internetą. Nieko nuostabaus, kad taip mano Pete Cashmore, nes tai - naujas standartas. Mums, interneto dizaineriams, iškyla klausimas, kokioms mobilioms platformoms kurti interneto aplikacijas. Atsiranda interneto servisai, leidžiantys html 5 puslapį perdaryti į mobilias aplikacijas. Pats laikas jomis pasinaudoti.

Kokiais trendais remsitės ateinančiais metais?

 

Įkvėpė: šis youtube video

Panašūs straipsniai:

Tags: , , , ,

  • http://www.giedresblogas.lt Giedre

    Na, aš puslapių nekuriu, bet kaip vartotojai visai įdomu susipažinti su tendencijomis. :)

    • Anonimas

      bent jau iš vartotojo pusės sužinoti kokios galimybės

  • Martynas Pilkis

    4. Pasmerktas neįvykti.

    • Anonimas

      aš asmeniškai nenorėčiau, kad visa mano lankomų psl. istorija atsirastų facebooke. Kadangi, tai populiarėjanti kryptis, tai įdomu kaip rutuliosis

      • Žygimantas Tauras

        Aš norėčiau iš tų lankomų puslapio išimti interneto glūdumose glūdantį žr prno.

        • Anonimas

          tokiu atveju geriau Social Reader, arba WJS Social į facebooką nediegti

  • Tomas

    Kažkaip labai nuspėjamos prognozės… :)

    • Anonimas

      labai gerai, belieka tik pasinaudoti ir finansinė sėkmė seks

  • Žygimantas Tauras

    Ačiū už įdomią info, bet aš vis pamenu perėjimą nuo 32 bitų į 64 kuris iki šiol neįvyko ir neaišku ar įvyks, kaip ir skaičiavimo permetimas vaizdo kortoms. Beje prenumeruoti atsakymų į šį postą negalima?

    • Anonimas

      kai kurie dalykai paprasčiausiai nebūtini, nes galios pakanka. Kaip supratau, tu kalbi apie procesorius? Atsakymus į postus galima sekti e-mailais, arba per rss. Atsakymų į vieną komentarą negalima sekti.

      • Žygimantas Tauras

        Jo apie procesorius, realiai kompams tikrai neprošal būtų daugiau nei 3,kažkiek GB ram. O vaizdo kortų greitosios atminties kodėl neišnaudoja kompas kaip ram? Man visada kyla daug klausimų į kuriuos nerandu atsakymo.

        • Anonimas

          Tai gal nepakankamai googlini, arba neteisingai rašai užklausas, nes google gi žino viską . Kadangi aš mėgstu nešiojamus kompus, tai jų grafinės kortos dažniausiai grobia ramus, o savų neturi.

          • Žygimantas Tauras

            Man atrodo googlui dar labai toli iki visko žinojimo, bet jis tikrai artėja, kada galėsiu gyvai vaizdus iš satelitų matyti tada tikėsiu kad beveik viską žino ;]

            • Anonimas

              aš nenorėčiau, kad kaip per simpsonus, nuogą kieme per google earth kas nors pamatytų