14

O gal verta sukurti forumą bloge?

2011/10/18 Autorius Kategorija Wordpress

Manau, kad forumas bloge skamba egzotiškai. Kiek žinau, tik skaitykit.lt turi savo forumą. Kur kas dažniau sutinkame interneto puslapius, skirtus tik forumams arba blogams. Tai du visai skirtingi interneto puslapių formatai. Paprastai blogo skaitytojai gali pareikšti nuomonę apie straipsnį ar aprašomą temą komentaruose po straipsniu. Taip skaitytojui nelieka galimybės gauti pagalbos iškilusiais technininiais klausimais, jeigu kalbėsime  apie techninį blogą. Blogo skaitytojai dažniausiai neturi galimybės viešai paskelbti temų, kurias norėtų su blogeriu aptarti. Blogeriui panaši informacija neįkainojama, nes taip jis  suartėja su skaitytojais, sužino, kas lankytojams įdomu.
Forumas turėtų padidinti blogo skaitytojų skaičių, nes jis suteikia galimybę keistis informacija, aptarti bei spręsti lankytojams rūpimas bei iškilusias problemas.
Neseniai išleistas  bbPress wordpress įskiepis, skirtas kurti forumus wordpress platoformoje. Dabar tereikia įsidiegti šį įskiepį savo worpress bloge tam, kad paprastai paleistume forumą.
Įskiepio diegimo wordpress bloge procedūrą aprašiau šiame straipsnyje.
Įskiepis veikia su wordpress 3.2.1, atnaujintas 2011-9-21, atsisiųstas 52,805 kartus.

Kaip sukurti forumą?

 

bbPress įskiepį suvaldysime administratoriaus  administratoriaus sąsajos kairiajame meniu paspaudę ant Nuostatos->Forums.

 

 

 

Paspaudę ant New Forum, susikursime naują forumą.
Sukuriame forumo pavadinimą.
Dešinėje pusėje renkamės forumo atributus.

 

 

 

Ar esi kūręs forumą? Ką manai apie forumą tiesiog bloge? Kaip sužinai, kas įdomu tavo blogo skaitytojams?

 

Panašūs straipsniai:

 

Tags: , , ,

 • http://www.giedresblogas.lt/ Giedre

  Aš - už forumą. Jau ir taip neretai komentatoriai suorganizuoja mini forumą. Kodėl gi to nepadarius oficialiai. Kitas klausimas, ar visuose bloguose jis tiktų? Manau, kad autorius teisus, rašydamas, kad forumas labiau pridera specializuotiems blogams.

  • Anonimas

   Forumai skirti sukurti puslapio lankytojų bendruomenę. Skaitytojai ten gali dalintis tam tikros srities problemomis ir ieškoti būdų kaip jas spręsti. Gali pasiūlyti blogo auroriui temas straipsniams. Autorius tada gali rašyti apie tai, kas svarbu skaitytojams.
   Įdomu, kaip kiti blogeriai pasirenka temas ir jas priartina prie skaitytojų?

  • http://www.laimeskudikis.lt Ieva

   Įdomi tema :) Viena vertus - kaip ir Tomas, nelabai tikiu, kad toks forumas klestėtų, nebent ir pats blogas milžiniškas, turi labai aiškią kryptį, ir daugyyyybę lankytojų :) Kita vertus pritariu ir Giedrei - smagu kai komentaruose verda diskusijos, ir jei ten darosi ankšta - kodėl gi nepraplėsti šiek tiek, iki nedidelio forumėlio? Bet ar tada komentarai neišgaruotų?

   • Anonimas

    matai viskas priklauso nuo blogo tipo. Kam jis skirtas, asmeninis ar bendruomeninis. (Kaip google + aptarėm). Jei asmeninis labiau tinka kažkoks įskiepis, leidžiantis skaitytojams rašyti problemas ir siūlyti temas straipsniams ir tada diskutuoti, po parašytu straipsniu. Taip gauti atsaką iš skaitytojų, netik po straipsniais esančiais komentarais, straipsnyje aptariama tema. Jeigu blogas sirtas, pvz., dizainerių bendruomenei, tada forumas net labai į temą.
    Aš linkstu prie primo varianto, nes mano tikslas yra save pristatyti, kaip tam tikros srities specialistą.

 • Povilas

  Šią savaitę restartuosiu skaitykit.lt nauju pavidalu, ir forumo funkcijos nebeliks, akcentai bus kitur. Forumas nepasiteisino. Forumas reikalingas pastoviai auditorijai ir jos bendravimui, jeigu pastovios šimtinės/tūkstantinės auditorijos nėra, tai forumas merdės. O dirbtinai kelti jo populiarumą nelabai apsimoka.

  • Anonimas

   Reiškia tau nepasiteisno forumas. Teisingai, tam reikia pakankamai didelio būrio forumo dalyvių. Prisideda populiarinimo darbai.
   Galvoji kažkokį techninį sprendimą, kaip sužinoti apie ką skaitytojai norėtų straipsnių?
   O jeigu skaitytojai norėtų techninės problemos sprendimo, visada galima apie tai parašyti straipsnį…

   • Povilas

    Žinok buvau rašęs keletą straipsnių iš serijos „apie ką norėtumėte skaityti“. Išvada viena: skaitytojai patys nežino ko nori, nebent jiems pats tai pasiūlai :) O kokį nors bloką „Pasiūlykite straipsnį“ tai padaryti pakankamai nesunku - tikiu, kad WP tam turi įskiepių (nors neieškojau).

    • Anonimas

     nu jo, čia veikia R.I.P. Jobso požiūris, kad vartotojai nežino ko nori… kol nepasiūlysi. Jei jau sukir skiltį „pasiūlykite straipsnį“ reikia kažkaip pastoviai į ją atkreipinėti dėmesį. Bloguose apie blogų populiarinima manoma, kad tai labai efektyvus būdas pritraukti skaitytojus, ypač jei pasiūlai prizą už gerą temą ar panašiai.

 • Tomas

  Kažkada ir man buvo kilusi mintis savo bloge įdiegti forumą, bet nusprendžiau, kad tai visiškai nereikalinga. Šiuo metu naudoju Simple Press http://wapmaster.lt/forumas, bet žinau, kad merdėjantis forumas nepasiteisins.
  Nepatarčiau tau naudoti forumo, geriau įsidiegti kokį įskiepį „Klausimai autoriui“ ir į labiausiai patikusius klausimus atsakyk tarkim kas savaite leidžiamame straipsnyje „Atsakymai į jūsų klausimus“. Taip gal labiau pritrauksi daugiau smalsuolių ir tikrai bus daugiau naudos nei iš forumo.

  • Anonimas

   teisngai, man bloge, labiau reikia, tiesesnio ryšio su skaitytojais. Naudinga iš lankytojų sužinoti, apie ką jie norėtų išgirsti, jeigu tą temą išmanau, išeina naudingas straipsnis.

   • Bagmamka

    merdėjantis forumas sudarytų merdėjančio blogo įvaizdį, nors tai nebūtų tiesa. tavo blogą gaunu naujienlaiškyje, nesu specialistė, bet įdomu. o forume uoj, kaip vargsi… visada atsiras klausimų ne į temą „man 14 metų, psakykit man ateitį“ nespėsi valyti. o jei valysi, priims kaip despotą, kuris palieka tik sau naudingus komentarus. tikriausiai pakanka komentarų be forumo 

    • Anonimas

     komentarų, jeigu jie naudingi, perdaug nebus. Jau baigiu įsitikinti, kad verta rasti kitokį techninį sprendimą, nei forumas, kuris leistų siūlyti temas, arba problemas, o jeigu tą sritį išmanysiu, tada galima ir straipsnį parašyti.
     Na, o dėl juokingų temų straipsniams siūlymo, tai visai įdomi humoro skiltis gali išeiti, tai gali sudominti skaitytojus

 • http://skaitalas.lt Skaitalas

  Vakar ir man buvo kilusi tokia mintis, bet greit ją atmušiau, nes prisiminiau prieš keletą metų turėtą forumą, kuris reikalaudavo tikrai nemažai priežiūros. Nusprendžiau, kad geriau jau tą laiką, kurį skirčiau jo priežiūrai, skirsiu turinio pildymui :)

  • Anonimas

   svarbu, susirasti tinkamiausią techninį sprendimą tam tikrai idėjai. Sunku būtų įsivaizduoti skaitalo forumą