12

Tai kaip su tais video blogais išeina?

2012/03/02 Autorius Kategorija Apie Blogus

seniau taip vykdavo filmavimas

Neseniai pastebėjau, kad pradėjo daugėti lietuviškai  video naujienas reguliariai skelbiančių puslapių. Kadangi domiuosi technologijomis, mano dėmesį visų pirma patraukė itgeris.lt ir nktv.lt - juos aptarsiu vėliau.
Tokius puslapius galime vadinti video blogais, arba madingai vlogais. Panašūs blogai yra techniškai sudėtingesni, nes video sukurti ir patalpinti reikia daugiau techninių žinių nei parašyti tekstą, taip pat būtina turėti video filmuojantį įrenginį. Dabar beveik visi nauji telefonai turi HD kokybės filmavimo funkciją, todėl tai nebėra kliūtis video blogų kūrimui. Galima nufilmuoti visą klipą vienu metu. Taip nereikės redaguoti video. Kaip ten bebūtų, video blogo kūrimas kasdien tampa techniškai paprastesnis.
Nuo video blogo kūrimo gali sulaikyti tai, kad reikia pasiruošti būti atpažintu blogo žiūrovų. Kompleksuojantiems dėl išvaizdos tokį blogą kurti pritrūks drąsos. Aišku, visada galima išsisukti savo veido nerodant, komentuojant už kadro. Panašus filmavimo būdas yra populiarus kuriant video pamokas. Tuomet filmuojamas kompiuterio ekranas,  girdime tik video kūrėjo balsą.
Man visada labiau patiko žiūrėti video, nei skaityti, todėl tokie puslapiai man ypač įdomūs.
Straipsnio pradžioje minėjau dėmesį atkreipusius  video blogus itgeris.lt ir nktv.lt. Šie blogai labiau moksliukiški, nes supažindina su technologinėmis naujienomis.
Manau, kad NKTV save laiko televizijos laida internete, bet man  jie yra video blogas. Manau, jiems vertėtų atsikratyti standartinio laidos formato ir tapti asmeniškesniais - jie jau nebe televizijoje, nebėra pikto redaktoriaus ir  laikas čia nėra ribojamas.
ITgėris man daug panašesnis į video blogą, kuriamą besidomintiems technologijomis. Iš tokio blogo negalime tikėtis televizijos laidos kokybės vien dėl techninių skirtumų. Jeigu turinys vertingas, atsiras ir žiūrinčių.
Aš domiuosi technologijomis, todėl natūralu, kad atkreipiau dėmesį į techninius video blogus.

Nutariau pasidomėti, kas dar kuria video blogus.

Gerokai padirbėjus su google, ieškant nuolat atnaujinamų video blogų , radau   ZIP FM: Radistai - Video blogas.

Tai nuotaikingas radijo stoties ZIP FM blogas. Youtube yra nemažai juokingų klipų tiesiai iš jų radijo studijos, todėl nieko nuostabaus, kad ZIP FM komanda turi savo video blogą.
Remigijaus ( Rėksnio ) Vlog’ai

Šitą pasiūlė twitterio draugai, tiksliau @Ewalyte. Peržiūrėjęs nutariau tapti šito vlogo fanu, nes autorius turi ką pasakyti, o jis kalba apie gyvenimą ir bazaro nefiltruoja, jei suprantat apie ką aš . Nesuprantantiems šis video blogas nepatiks.

 


Čia dar vienas tokio jaunuolio su Adidas treningais vlogas . Kalba jis dažnai ir apie tai, kas jam tuo metu pasirodo svarbu.

 

TheWhyOrWho

TheWhyOrWho vlogeris kalba apie gyvenimą ir atsakinėja į jam užduodamus klausimus. Jei turite gyvenimišką klausimą, dabar žinote į ką kreiptis.

Štai jums dar keli lietuviški video blogai: The3dvinas, eliukas16, TheGazuota (nesupratusiems youtube paieškoje įvesti raktinį žodį).
Pasirodo, yra keletas visai įdomių ir profesionalių video blogų. Gyvenimo klausimus video bloguose, kaip pastebėjau, drąsiausiai aptaria jauni žmonės. Kadangi pradėdamas rašyti straipsnį, apie lietuviškus vlogus daug girdėjęs nebuvau, likau maloniai nustebintas , nes video blogai populiarėja.

 

Kokius video blogus labiausiai mėgstate, o gal patys ruošiatės vloginti?

 

Panašūs straipsniai:


Tags: , , , ,

 • http://insaider.lt/ Tomas

  Panašia tema ir aš kažkada rašliavojau 
  http://insaider.lt/video-blogai.html  :)
  O šiaip turėdamas laisvo laiko užsuku į https://www.facebook.com/ltvlogeriai pažiopsoti kaip kiti maivosi prieš kamerą
  o taip, dabar mano komentaras tikriausiai pateks į spam skiltį už net dvi nuorodas :)

  • frogsign

    neesu nustatęs leidžiamo linkų skiačiaus. Tas facebooko linkas visai cool. Gaila, kad nepasisekė aptikti mokymus, ar panašius dalykus kuriančių lietuviškų video blogerių. Gal kokį žinai?

   • http://insaider.lt/ Tomas

    o ką čia mokytis? Atsisėdi prieš kamerą ir kalbi su savimi. Na gal šiek tiek montuoti reiktų mokėti, bet tam reikalui juk yra koks Movie Maker ar pan.
    Juk norėdamas rašyti neieškojai kažkokių pamokų? :) Tiesiog sėdai ir rašei…

    • frogsign

      aš čia turėjau galvoje, kad neradau profesionalių nišinių blogų.

 • http://twitter.com/Dariu5 Darius

   Nemanau, kad gėjų video blogai Lietuvoje gali būti populiarūs, aš apie pirmą pavyzdį.

  • frogsign

    nu jo šitame video poste (juokingai skamba) jie truputį gėjiškai atrodo. Man iš esmės jų video patinka, ypač kai kam nors skambina .

 • http://www.laimeskudikis.lt/ Ieva

  Kartais ir aš pažiūrinėju ką lietuviai plepa, bet retas patinka, pati nežinau kodėl…
  Manau kad gerą vlogą sukurti žyyymiai sunkiau, nei rašyti blogą - turi būti charizmatiškas, rišliai kalbantis, turėti aktorinių sugebėjimų.
  Galų gale - net tai, kaip tari ir kirčiuoji žodžius svarbu, nes jei kas nemėgsta, tarkim, dzūkiško dialekto, o tu dzūkuoji - štai jau turi grupelę „heiterių“ - net nesvarbu ką pasakoji ir kaip atrodai

  • frogsign

    svarbiausia, kad žiūrėtų, o jei pasako, kad niekad negrįšiu į tavo blogą visada sugryžta . Veidą rodyti nebūtina, galima ir už kadro kalbėti. Manau, kad jei informacija naudinga akcentas ar išvaizda nelabai ir svarbu. Svarbiausia vientisą istoriją sukurti :)

   • http://www.laimeskudikis.lt/ Ieva

    O kas bus vaizde, jei pats nesirodysi? Nežinau, mane tai erzina kai kurių vlogerių kalbos maniera - gal kitiems taip nėra. Ne tai, kad dialektų nemėgstu - balso tembras, tarimas nemalonus ausiai gali būti - tad tiesiog išjungiu ir nebesigilinu. Gal žmogus ir įdomiai pasakoja, bet jei erzina jo balsas - būtų kančia klausyt. Negi kitiems taip nebūna?

    • frogsign

      tai tu gal labai jautri? Man taip nebvo, kad jau labai nemaloniai šnekėtų

 • http://skaitalas.lt/ Evaldas

  Vienintelis kurį žiūriu be NKTV, tai 
  MrSigitasVlog :)

  • frogsign

    bet čia dar vienas jaunuolio vlogas