Kaip madingai dizaininti interneto puslapius 2012frogsign | frogsign

Kaip madingai dizaininti interneto puslapius 2012

Apimtas Kalėdų dvasios (kažko panašaus į nuotaikingą dovanų laukimą, ar bendrą linksmumą) ir laukdamas naujų metų su tom visom puikiom technologinėm naujovėm, tęsiu naujų, 2012 metų  trendų tyrinėjimą. Šiame straipsnyje aptariau technologines tendencijas.
Dabar, manau, pats laikas pasidalinti savo kuklia ir tokių interneto grandų, kaip designmodo.com bei webdesignledger.com, nuomone apie 2012 metų dizaino kryptis. Kitaip tariant, į ką tūlas interneto puslapių kūrėjas turi atkreipti dėmesį, norėdamas būti madingu interneto dizaineriu.

Nori būti pavadintas prestižiniu tinklapių kūrėju, kurk dizainus vadovaudamasis  trendais:

  1. Responsyvus dizainas (responsive desing). Gal tu, mielas skaitytojau, patarsi, kaip šį žodžių junginį išversti į lietuvių kalbą? Kaip beverstume, šis terminas reikškia, kad dizainas krypsta  patogumo ir kokybiškos vartotojų patirties kryptimi.
  2. Dizainas, pritaikytas lietimui jautriems ekranams. Pats laikas kuriamą dizainą suderinti su mažais ir lietimui jautriais ekranais. Šių įrenginių daugėja ir vis daugiau interneto suvartojama per plančetes ir smarfonus, na gerai - išmaniuosius telefonus. Šią kryptį pastebėjau, net ir tarp savo blogo skaitytojų, todėl pats laikas pasirūpinti, kad tokių vartotojų patirtis su puslapiu būtų kokybiška. Taigi, mobilūs interneto vartotojai turi mažesnius ekranus ir nori patogiai pasiekti svarbiausius puslapio elementus.

    seesparkbox.com
  3. Socialinių tinklų mygtukai. Visiems aišku, kad internetą užvaldė socialiniai tinklai, todėl puslapiai dabar perpildyti socialiniais mygtukais. Aišku, turime pasistengti, kad socialinių tinklų mygtukai neužgožtų dizaino, o jį papildytų nors šie dizaino elementai ir labai svarbūs. Kitas vertas paminėjimo dalykas, kad šie mygtukai turi vesti į sutvarkytas ir vizualiai suderintas socialinių tinklų paskyras. Vartotojas turi pajusti brand’o vientisumą.

    instatuts.com
  4. Navigacija lieka toje pačioje vietoje (fixed-position). Tai reiškia, kad, portale atidarinėjat skirtingus puslapius, navigacija lieka ten pat, kaip ir pagrindiniame puslapyje. Toks paprastas dalykas palengvina vartotojo patirtį puslapyje, supaprastina dizainą ir yra madingas.

    grandpeople.no
  5. Ratų vartojimas. Tai, kad ir kaip egzotiškai skambėtų, yra paprasčiausiai apvalių dizaino elementų populiarėjimas ir nieko bendro su nelegaliais dalykais. Dabar su html5 ir css3apvaliais elementais galime  žaisti be gausybės interneto puslapį apsunkinančių paveikslėlių. Apvalūs dizaino elementai atrodo gražiai, bei sukuria draugiškumo jausmą.

    catrabbit.com.au
  6. Fonas iš nuotraukos. Toks fonas suteikia originalumo puslapiui, tikrai patraukia skaitytojo dėmesį. Manau visi suprantame, kad fonui tinka tik didelės raiškos nuotraukos. Siūlyčiau pasirinkti nuotrauką, kuri netrukdys ir organiškai susiderins su tekstu bei navigacijos elementais.

    nordkapp.fi
  7. Dideli vektoriniai paveikslėliai. Dideli grafiniai elementai, kaip gražus grafinis  gyvūnėlis, logotipas ar patenkintų vartotojų komentarai su grafiniu elementu, tampa trendu. Taigi, grafikos dizaineriams turėtų daugėti darbo.

    toctoc.be
  8. Navigaciniai meniu iš kelių stulpelių. Geras sprendimas puslapiuose, turinčiuose didelį kiekį informacijos. Anksčiau buvo bandoma pagrindinius navigacijos linkus nukišti į kurį nors šoną. Dabar populiarėja 2 stulpelių navigacija puslapio viršuje, dar vadinamame headeriu. Man atrodo, kad šis sprendimas perspektyvesnis ir geriau atrodo. Įdomių rezultatų galime pasiekti tarp dviejų meniu stulpelių įspraudę logotipą.

    brandonknasterjewelry.com
  9. Perėjimas prie html5 ir css3. Tiems, kas dar neperėjo prie naujos html versijos, pats laikas tai padaryti ir išnaudoti visas šių technologijų gerąsias savybes.
  10.  jQuery/CSS3/HTML5 Animacija. Naudojant saikingai, puslapius galime patiuninguoti animaciniais elementais, pagerinančiais skaitytojo patirtį ir sustiprinančiais puslapio nuotaiką.Reikia prisiminti, kad tokius supermodernius elementus palaiko tik naujausios interneto naršyklės.

    weightshift.com
  11. Kaspinėliai, baneriai ir ženkleliai. Lietuviškai šie pavadinimai nedaug pasako, o, paprastai šnekant, kaspinėliai (ribbons) ir ženkleliai (badges) yra grafiniai elementai, praturtinti css3 ir html5. Dažniausiai grafika derinama su tekstiniais elementais. Panašių elementų populiarumas šoktelėjo per paskutinį pusmetį.
  12. Pritaikyti šriftai. Pats laikas pradėti gausiai naudoti nestandartinius nemokamus šriftus. Jų rasime gausybę tokiose interneto tarnybose, kaip fontsquirrel.com ar google.com/webfonts. Pasirinkimas tikrai gausus, tereikia rinktis ir derinti. Puslapiai su kitokiais, nei standartiškai supūstais į kompą šriftais atskleis puslapio asmenybę, atrodys įsimintinai ir, aišku, madingai. Dar vienas geras dalykas, kad, pritaikius internetinius šriftus, nereikės pergyventi, ar pasirinktas fontas yra kompe. Puslapis atrodys trendiškai modernus, jeigu naudosime didelius šriftus.

    fontsquirrel.com
  13. Dizainas su paprastumo prieskoniu. Džiaugiuosi, kad interneto puslapių dizainas krypsta link paprastumo ar net minimalizmo. Ši kryptis man patinka, nes aš ir pats ją pasirinkau, nes puslapiai atrodo elegantiškai ir lengvai naviguojami. Svarbiausia paprastumas, informacijos prieinamumas, apgalvota ir supaprastinta navigacija ir  puslapio greitis. Visus šiuos dalykus apjungia paprastumas, kurio nereikia painioti su minimalizmu, išplaukiančiu iš paprastumo sąvokos.

    imagethemusic.it
  14. Animacija ir 3D web dizaine. Tiems iš mūsų, kurie nori būti unikalūs ir nepakeičiami interneto puslapių kūrėjai, pats laikas pasidomėti 3D animacija interneto projektuose. Panašias technologijas įvaldyti sudėtinga, bet jas išmokę galime tapti nepakeičiamais srities specialistais.

Kokias 2012 dizaino kryptis pastebėjai?

 

Panašūs straipsniai:

12 Responses to “Kaip madingai dizaininti interneto puslapius 2012”

  1. eitne.lt

    2011-12-16T10:26:00+00:00

    Responsive layout: pasakyčiau prisitaikantis išdėstymas/dizainas. Juk “responsive” esmė - kad serveris atpažįsta ar tu atėjai į svetainę su normalia desktopine naršykle, ar su iPad ar su android mobiliu ir pateikia tam įrenginiui skirtą svetainės versiją pagal ekrano gebą ir atitinkamai pritaikytu meniu, sidebar ir kitų elementų išdėstymu.

    Reply
    • Anonymous

      2011-12-16T10:47:00+00:00

      galima taip išversti, bet skamba kažkaip neįprastai. Aš vistiek manau, kad geriau šalia lietuviško pavadinimo į skliaustelius įterpti anglišką. Taip visiems bus suprantamiau

      Reply
    • eimantas

      2012-01-10T11:27:00+00:00

      Recognizing, o ne responsive reiškia, kad serveris atpažįsta su kokia naršykle tu atėjai į svetainę.

      Reply
  2. Giedre

    2011-12-16T10:36:00+00:00

    Man labai gražu svetainės su nuotraukos fonu ir ratai. Tokios svetainės atrodo gražiai ir jaukiai.

    Reply
    • Anonymous

      2011-12-16T10:44:00+00:00

      tau pasisekė, ateinančiais metais turėtum tokių vis daugiau sutikti

      Reply
      • eitne.lt

        2011-12-16T10:50:00+00:00

        tuomety galima vadinti moksliškai: adaptyvus išdėstymas :) Nors čia jau gali 98% skaitančių nesuprasti.

        Reply
        • Anonymous

          2011-12-16T10:59:00+00:00

          nu visada lieka ta problema, kad sulietuvinti kompiuteriniai terminai neaiškūs

          Reply
  3. Tomas

    2011-12-17T18:14:00+00:00

    Teko du kartus perskaityti straipsnio pavadinimą, kol su pratau apie ką jis :)
    P.S. 4 pvz tikrai geras…

    Reply
    • frogsign

      2011-12-18T17:07:39+00:00

      šaunu, kad perskaitei, dabar liko pasinaudoti ir būti madingu

      Reply
  4. Anonymous

    2011-12-18T17:18:00+00:00

    nu šaunu, kad supratai pavadinimą ir dar straipsnį perskaitei. Dabar belieka pasinaudoti ir būti madingu

    Reply
  5. eimantas

    2012-01-10T11:26:00+00:00

    Responsive design nereiškia draugiškumo ir vartotojiškumo. Jis reiškia, kad vartotojui nereikės laukti amžius kol užsikraus puslapis ar susisubmitins forma. Ką tu turėjai omenyje yra user experience ir usability. Responsive design reiškia “staigaus grįžtamojo ryšio dizainas”. Anglų-Lietuvių dot kom sako štai ką: http://www.anglu-lietuviu.com/responsive/

    Reply
    • Anonymous

      2012-01-11T14:02:00+00:00

      man lietuviški pavadinimai, vistiek sunkiai suprantami

      Reply

Leave a Reply