Įrašo autorius & užpildyta Blogas.

Pradėję kurti naują interneto puslapį mes, dizaineriai, stengiamės, kad jis atrodytų modernus kuo ilgesnį laiką. Tam yra priežastis. Jeigu lankytojas naršyklėje atsidaro interneto portalą ir pamano, kad šis atrodo senamadiškai, jam iškart kyla neigiamos emocijos. Tada kyla nemaža tikimybė, kad lankytojas išvis uždarys interneto puslapį ir nebenorės jo atsidaryti ateityje.

Nereikia painioti vintažinių ar retro puslapių su pasenusiais. Tai yra visiškai skirtingi dalykai - gerai sukurto retro stiliaus interneto puslapio niekas nelaikys pasenusiu.
Aptarkime, kas puslapio lankytojus verčia manyti, kad interneto puslapis yra pasenęs.

Viskas, kas blyksi ir mirksi, yra oldschoolas

Interneto svetainės su blyksinčiais ir mirksinčiais elementais, ypač mirksintys baneriai, yra pasenę. Jie tikrai patraukia dėmesį, bet, žinoma, neigiamą. Tokio dėmesio jūsų interneto puslapiui nereikia. Tas pats yra ir su blyksinčiais telefono numeriais, ar elektroninio pašto adresais, kurie mirksi, tikintis, kad kas nors paskambins ar parašys.


Standartinės spalvos yra senamadiškos

Jeigu interneto puslapyje naudojamos bendrinės spalvos, man toks puslapis kvepia naftalinu (tie, kas nežino, kas yra naftalinas, neturėtų nuorodų žymėti standartine mėlyna ir standartine raudona spalvomis ir dar blogiau - palikti standartinį nuorodų pabraukimą).
Visuose moderniuose puslapiuose padailinimui naudojame css. Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos pagražiname, yra nuorodos.
Per daug ryškios spalvos ir jų perteklius, leidžia suprasti, kad interneto puslapį reikėtų atnaujinti.

Standartiniai šriftai yra nuobodūs

Per pastaruosius kelerius metus išpopuliarėjo @fontface ir Google Web Fonts. Jie labai palengvino puslapio nuotaiką atitinkančių šriftų įkėlimą į interneto puslapius. Užteks žaisti su keliais „saugiais“ - tokiais, kurie yra kiekviename kompiuteryje, šriftais (nebent norite būti senamadiški).


Jeigu dar naudojate lenteles interneto puslapio išdėstymui, atsiprašykite

Laikai, kai puslapio išdėstymui buvo naudojamos lentės, o paveiksėliai buvo sukarpomi ir keliami į jas, jau seniai praeityje. Dabar išdėstymą valdo CSS.
Yra daug kietų frameworkų kurie padeda susitvarkyti su puslapio išdėstymu.

Negalima naudoti paveikslėlių ten, kur galima naudoti CSS

Kai atsirado css, interneto puslapiai, padaryti iš vieno ar kelių paveikslėlių, į tą patį paveikslėlį sukišant ir tekstą, beveik išnyko. Dabar galima naudoti CSS efektus, įvairius šriftus ir t.t.

Išvis nenaudoti CSS nėra prasmės

CSS naudojimas pagreitina interneto puslapį, nes nebereikia įkėlinėti daugybės paveikslėlių. Senoviška, iš lentelių sudaryta interneto puslapio struktūra interneto puslapį apsunkina, padaro lėtu ir nedraugišku.
Visi galime prisiminti, laikus, kai sukarpyti į lentelę sudėti paveikslėliai, palikdavo skyles interneto puslapyje, nes visada koks nors vienas paveikslėlis atsidarydavo daug lėčiau nei kiti.
O jeigu prisiminsime, kad dizainas turi būti prisitaikantis prie įvairių dydžių ekranų, be CSS to paprasčiausiai nepasieksime.

Permatomi paveikslėliai ir logotipai yra geras dalykas

Permatomi logotipai yra geras dalykas, nes jeigu fonas yra vienos spalvos, o logotipas tarsi užmestas ant viršaus ir įspraustas į kitos spalvos nei fonas keturkampį, puslapis atrodo pasenęs. Taigi, jeigu reikia naudokite persišviečiamus paveikslėlius. Jie yra .png ir .gif formato.

Pasenusių interneto puslapių pavyzdžiai:

Nežinau kodėl, bet jeigu puslapis susijęs su dvasiniu nušvitimu jis beveik garantuotai atrodo nelabai nušvitęs :)

laisvesordinas.lt

dokimos.org

nso.lt

mizzpheonixrightxxxx.piczo.com

arngren.net

thebiguglywebsite.com

Įkvėpė: designfestival.com

Dalinamės

Komentuoti

  • (nebus matomas)