Įrašo autorius & užpildyta Dizainas.

Jūsų interneto svetainės lankytojams nesvarbu, kaip profesionaliai jūsų interneto puslapis suprogramuotas, svarbiausia tai, kaip jis atrodo, t.y., kokius jausmus sukelia ir ar patogus naudoti.
Nutariau aptarti 5 svarbiausius dalykus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį kuriant interneto puslapio dizainą.

Nuoseklumas

Kitaip sakant, visas portalas turi būti sudarytas iš tų pačių, pasikartojančių elementų, tokių kaip mygtukai, spalvos, šriftai. Labai naudinga prieš kuriant interneto puslapį turėti su klientu suderintą stiliaus gidą. Nuoseklus interneto puslapis ženkliai pagerina vartotojo patirtį.

Kontrastas

Puslapio fonas turi kontrastuoti su visais puslapio elementais. Tai yra, fonas nuo ant jo esančio teksto turi skirtis taip, kad būtų lengva skaityti ir akys nevargtų.

Išdėstymas

Vienas svarbiausių dalykų kuriant interneto puslapį yra teisingas elementų išdėstymas. Reikia nepamiršti aplink kiekvieną elementą palikti pakankamai erdvės, tam, kad akis galėtų jį atskirti nuo kitų.
Tai ypač svarbu dirbant su tekstu.

Lygiavimas

Jeigu norite, kad tik apsilankę jūsų interneto puslapyje skaitytojai susiorientuotų, elementai turi būti sulygiuoti. Kaip pavyzdį galime paimti Facebook’ą, arba Twitter’į - ten žinutės sulygiuotos vertikaliai, todėl paprasta priimti didelį, ten esantį informacijos kiekį.

Šriftai

Kuo interneto svetainėje pateikiama daugiau informacijos, tuo svarbiau yra įskaitomi šriftai. Jų įprastai užtenka ne daugiau nei 2-3. Tarp teksto eilučių ir raidžių turi būti palikta pakankamai erdvės. Kuo šriftas didesnis, tuo mažiau erdvės reikia palikti aplink raides ir atvirkščiai - kuo mažesnis šriftas, tuo daugiau erdvės turi būti aplink.

Įkvėpė: theultralinx.com

Dalinamės

Komentuoti

  • (nebus matomas)