Svetainės piktograma - svarbi kiekviena detalė

Kiekviena detalė yra svarbi, kalbant apie prekės ženklo marketingo strategiją internete. Viena tokių interneto puslapio detalių yra favikonas (favicon), lietuviškai - svetainės piktograma. Tai toks mažas logotipas 16×16 pikselių.
Be jo puslapis atrodo neišbaigtas. Tie, kurie kuria puslapius, puikiausiai žino, kas yra favikonas. Šiame straipsnyje aptarsiu, kodėl jo pamiršti neverta.

Kas tas favikonas?

Favikonas yra svetainės piktograma, arba paprasčiau - mažas 16×16 px (pikselių) dažniausiai keturkampis paveikslėlis, esantis interneto anršyklės viršuje, šalia atverto interneto puslapio pavadinimo.

Favikonas (favicon) yra sudurtinis žodis, kilęs iš favourite + icon. Šį terminą sugalvojo Microsoft’as. Pirmą kartą favikonas buvo panaudotas IE5 - Internet Explorer 5 (čia tokia naršyklė, negirdėjusiems :) ). Lietuvių kalbos grynintojai sukūrė šiam žodžiui lietuvišką terminą “svetainės piktograma”.

Kam reikalingas favikonas?

Favikonai, pasirodo, buvo sugalvoti, tam, kad pavyktų sužinoti, kiek žmonių interneto puslapį įtraukė į savo naršyklės adresyną. Taip tais gūdžiais  laikais, prieš Google Analytics atsiradimą, buvo bandoma apskaičiuoti interneto puslapio populiarumą.
Dabar favikonai naudojami vartotojo patirčiai pagerinti - paprasčiau susiorientuoti, tarp kelių interneto naršyklėje atidarytų kortelių.
Jeigu interneto puslapis neturi favikono, matysime standartinį naršyklės paveikslėlį šalia interneto puslapio pavadinimo. Atrodys, kad kažko trūksta, sunkiau vizualiai atskirsime puslapius.

Kaip susikurti favikoną?

Interneto puslapio favikoną sukurti tikrai paprasta. Tam nereikia būti web dizaineriu. Užtenka į vieną iš žemiau pateiktų interneto puslapių įkelti logotipą. Interneto puslapis už jus atliks darbą ir tereikės išsisaugoti gautą paveikslėlį.
Dauguma puslapių leidžia leidžia favikoną susikurti patiems.
Mano mėgstamiausias įrankis xiconeditor.com.

Kiti įrankiai:

favicon.cc
favicongenerator.com
dynamicdrive.com
chami.com
favicon-generator.org
degraeve.com
favicon.co.uk
antifavicon.com
genfavicon.com
favigen.com

Jeigu trūksta įkvėpimo, čia galite rasti kelias favikonų galerijas:

fineicons.com
thefavicongallery.com

Kaip favikoną įkelti į interneto puslapį?

Susikūrei faviconą ir jį išsisaugojai savo kompiuteryje, o kas toliau?
Pirmas žingsnis būtų paveikslėlį perkelti į serverį, kuriame guli interneto puslapis. Tai geriausia padaryti per ftp programą.
Kitas žingsnis - modifikuoti interneto puslapio kodą.
Jeigu puslapis sukurtas naudojant html + css, tada index.html faile HEAD dalyje įterpiame šį kodą:

1
link rel="shortcut icon" type="image/x-icon" href="http://puslapio_pavadinimas.lt/favicon.ico";

Jeigu priklausai tai daugumai, kuri kuria puslapius ant WordPress tvs, favicon.ico failą turi patalpinti į tą patį aplankalą, kuriame guli header.php. Minėtame faile, HEAD dalyje pridėk kodą:

1
link rel="shortcut icon" type="image/x-icon" href="<?php bloginfo('url')/favicon.ico"

Dauguma modernių naršyklių favicon.ico failą atpažįsta be kodo įterpimo, jeigu failo dydis yra 16×16 pikselių.

Straipsnis įkvėptas:
webdesignerdepot.com

Kategorija Dizainas. Išsaugoti nuoroda.

2 Atsakymai į "Svetainės piktograma - svarbi kiekviena detalė"