Minimalizmas web dizaine - daugiau yra mažiau

Minimalmas web dizaine vėl ant bangos. Tik dabar jis truputį kitoks nei prieš kelerius metus. Dabar dėmesys koncentruojamas į vieną didelį elementą vienu metu. Naujas minimalistinis dizainas yra vieno ilgo puslapio su viršuje esančiu ir slenkančiu meniu. Man tokie puslapiai atrodo kietai :)
Kaip pasakė prancūzų rašytojas Antoine de Saint-Exupéry: “Tobulumo pasiekiame ne tada, kai nėra ko pridėti, bet tada, kai nėra ko atimti”.

Iš kur atsirado minimalizmas?

Meno istorijos puslapyje radau, kad minimalzmas atsirado apie 1960 metus ir kaip meno rūšis dominavo maždaug 15 metų. Jis atgimė interneto puslapių dizaine. Nieko nuostabaus, kad jis sugrįžo ir išpopuliarėjo kaip tik internete, nes štai kaip jį suprato šeštajame dešimtmetyje:
Minimalsitinis menas buvo tikslus, su aiškiais kontūrais. Minimalzime naudotos geometrinės formos, pasikartojantys elementai, pagrindinės, nemaišytos spalvos. Dažnai naudotas tinklelis (grid), matematinė kompozicija. Naudoti industriniai įrenginiai, tam, kad neatrodytų, jog  piešta ranka. Svarbiausia ir vertingiausia - tiksli forma. Iš kūrinio pašalinta emocija. Svarbiausia estetika.
Mano nuomone, tai - beveik visi reikalingi elementai kokybiškam interneto puslapiui, tik visa tai sugalvota prieš kelis dešimtmečius.

Kaip minimalizmas veikia interneto puslapių dizaine?

Kadangi aplink tiek daug informacijos, dėmesį koncentruoti darosi sunku. Interneto puslapyje geriausia vienu metu dėmesį sutelkti į vieną objektą. Viskas, kas trukdo, turi būti pašalinta. Kadangi interneto puslapyje svarbiausia informacija, tai dėmesys neturi būti blaškomas kitais elementais.

Minimalistinis turinys

Svarbiausia pateikti aiškią žinią skaitytojui. Tam, kad tai įgyvendinti, turime pergalvoti, kaip pateikiame tekstą.

Aplink tekstą esančių elementų turi būti tik tiek, kiek būtina. Dekoracijos turi turėti paskirtį. Jei pašalinsime per daug elementų, interneto puslapis pasidarys nuobodus.

Tinklelio naudojimas

Tinklelis reikalingas tam, kad dizaino elementai būtų išdėstyti tvarkingai ir suprantamai. Interneto puslapis skaitytojui atrodys patogus ir subalansuotas.

Pusiausvyra

Tam, kad skaitytojui, atsidariusiam interneto puslapį, sukeltume pusiausvyros jausmą, galime naudoti simetriją (linkas į straipsnį) ir asimetriją. Minimalistinis interneto puslapis turi būti tobulai subalansuotas.

Erdvė ir minimalizmas

Erdvė yra labai svarbi minimalistiniuose interneto puslapiuose. Erdvė naudojama tam, kad subalansuotume, arba kitaip patogiai išdėstytume elementus interneto puslapyje, juos atskirtume vieną nuo kito.

Spalvos

Minimalistiniai puslapiai neturi būti bespalviai. Spalvos juose turi būti gerai apgalvotos. Spalvos nenaudojamos vien dėl spalvų. Jos reikalingos tam, kad vizualiai atskritume arba sugrupuotume elementus.

Šriftai

Minimalsitiniame interneto puslapyje šriftai turi padėti perskaityti tekstą. Dizaineriai, kurdami minimalsitinius interneto puslapius, dažnai naudoja mažai grafikos elemntų ir juos kompensuoja įdomiais šriftais. Taip interneto puslapis atrodo lengvesnis.

Efektingi paveikslėliai

Kokybiški interneto puslapiai atrodo efektingai su mažai nuotraukų. Dažnai naudojama viena išblukusi, bet daug pasakanti, nuotrauka fone. Kartais su mažai grafikos elementų galima sukelti stipresnį įspūdį, nei perkrovus interneto puslapį. Naudodami paveikslėlius minimalsitiniame dizaine prisiminkime seną posakį, kad viena nuotrauka pakeičia tūkstantį žodžių.

Minimalistiniai interneto puslapiai

welikesmall.com

 

humcreative.com

llidesign.co.uk

simplyadammann.com

youngjerks.com

ixistore.be

iamousback.com

crushstud.io

kentandcurwen.co.uk

 

Įkvėpė:
Minimalism in web design clear perfection
Minimalism in web design a guide
How to make minimalistic design
Minimalist web design when less is more

Kategorija Dizainas, Dizaino teorija. Išsaugoti nuoroda.