Leisk tekstui kvėpuoti

Skaitydamas blogus dažnai susiduriu su tekstais, esančiais per arti prie paveikslėlių. Natūraliai kyla klausimas, kodėl tekstui nesuteikus daugiau erdvės ir neleidus atsikvėpti?
Palikus erdvės iš viršaus apačios ir šonų aplink grafikos elementus pagerėja teksto perskaitomumas. Skaitytojai jūsų bloge praleis daugiau laiko, jeigu tekstas bus lengvai vizualiai suprantamas.

 

Kokia nauda iš erdvės aplink paveikslėlius?

Visų pirma tekstą lengviau perskaityti. Palikus erdvės aplink paveikslėlius akys ne taip greitai pavargsta. Lengviau atskirti tekstą ir grafikos elementus, tokius kaip paveikslėliai. Akis visada pirma pastebi nuotrauką, dėmesys savaime krypsta į paveikslėlį, o ne į tekstą. Palikus erdvės mažiau blaškomas dėmesys.

Kiek erdvės palikti?

Šis klausimas truputį sudėtingesnis. Viskas priklauso nuo puslapio dizaino, spalvų, raidžių dydžio ir paveikslėlio. Dažniausiai turėtų užtekti 5-6 pixelių tarp teksto ir paveikslėlio, kad nuotrauka nekovotų su tekstu dėl dėmesio. Manau, kad galima palikti ir 10 pikselių, jeigu paveikslėlis pakankamai didelis.

Kaip galima išdėstyti tekstą aplink paveikslėlį?

-Tekstas užeina ant nuotraukos

-Keturkampis išdėstymas

-Išdėstymas pagal paveikslėlio kontūrą

-Paveikslėlis naujoje eilutėje

Kaip nedaryti?

-Tekstas per arti

-Painus išdėstymas

Jeigu tekstas išdėstytas netolygiai ir nenuspėjamai, akims gali būti sunku peršokti nuo vienos eilutės prie kitos. Skaitant tokį tekstą paprasčiausiai greitai pavargsime. Gali susidaryti neigiamas požiūris į interneto puslapį.
Jeigu nenorime padaryti klaidos, saugiausia paveikslėlį palikti kairėje. Teksto eilutės turėtų būti išdėstytos taip, kad primintų keturkampį, ypač dešinė eilučių pusė.

Kategorija Dizaino teorija. Išsaugoti nuoroda.

Komentuoti

Įrašykite komentarą: