5

Vientisumas interneto puslapio dizaine

2011/07/19 Autorius Kategorija Dizaino teorija

Man patinka kai naršyklėje įvedęs interneto puslapio adresą randu vientisą ir išbaigtą interneto svetainę. Išbaigtas interneto puslapio dizainas atrodo vientisai. Vientisas interneto puslapis atrodo organiškai, natūraliai, apjungtai. Vientisumas yra ryšys tarp atskirų interneto puslapio elementų. Tokia interneto svetainė lankytojui atrodo ne kaip grupė atskirų elementų, bet vientisas puslapis.
Vientisame puslapyje elementai yra išdėstyti taip, kad vartotojui nereikia kiekvieno portale esančio elemento priimti atskirai, tai ženkliai palnengvina vartotojo patirtį.

Kokius elementus turime vizualiai apjungti, kad internteto puslapio dizainas atrodytų vientisas?

Spalva

Spalva dizaine yra vienas labiausiai apjungiančių dalykų, todėl turime pasirinkti vientisą spalvų paletę  visam interneto projektui. Jeigu tam tikras ilgo teksto dalis nuspalvinsime skirtingomis spalvomis, jos vizualiai atrodys kaip atskiri elementai. Tokios kompanijos kaip „Apple“ ar „Coca-Cola“ turi stiprius bei žinomus brandus ir savo produktų bei interneto puslapių dizaine naudoja tas pačias, vos kelių kelių spalvų paletes. Pridėti puslapius bei produktų nuotraukas.

Dizaino elementų atkartojimas

Pamatęs atsikartojančius elementus arba identišką elementų išdėstymą skirtinguose interneto portalo puslapiuose, vartotoją tikrai apims vientisumo jausmas bei mintis, kad jis pažįstamoje aplinkoje. Kurdami dzainą turime prisiminti, kad tokie elementai kaip spalva, šriftai bei vienodas elementų išdėstymas sukuria vientisos ir pažįstamos aplinkos jausmą. Turėtume atkreipti dėmesį, kad interneto puslapiai, skirti pagrobti vartotojų slaptažodžius, pirmiausia atkartoja tokių puslapių kaip „Facebook“ ar internetinės bankininkystės tonklalapių išvaizdą tam, kad vartotojui nekiltų įtarimo, jog jis paspaudė ant apgaulei skirtos nuorodos. Kadangi vartotojui sukyla pažįstamos aplinkos jausmas, šis negalvodamas, kad yra neteisingame puslapyje suveda savo duomenis.

Dizaino elementų išrikiavimas

Vienoje linijoje išrikiuoti ilgo teksto paragrafai sukelia jausmą, kad tai vientisas tekstas.
Tinklelio (grid) naudojimas, kuriant interneto puslapio dizainą, padeda interneto svetainę padaryti vientisa. Iš pirmo žvilgsnio interneto svetainės dizainas naudojant tinkelį gali atrodyti ribotas, tačiau tinkelio pagalba tolygiai galima išdėstyti daug interneto svetainės elementų.

Artumas

Kuo arčiau elementai išdėstyti šalia vienas kito, tuo labiau mes juos linkę priimti kaip elementų grupę.
Tokie straipsnio elementai kaip antraštė, data ir autorius turi skirtis teksto dydžiu bei šriftu ar spalva, tačiau turi būti arti straipsnio teksto. Taip bus lengva suprasti, jog visi šie elementai priklauso vienam straipsniui.

Vizuali kryptis

Pasirodo, kad įmanoma internauto žvilgsnį nukreipti į reikiamą internetinio puslapio dalį. Tereikia teisingai išdėlioti paveikslėlius kuriamoje internetinėje svetainėje. Žiūrėdami televizijos laidas ar filmus galime pastebėti, kad kamera juda filmuojamo objekto judėjimo kryptimi, palikdama prieš jį erdvės ekrane. Pavyzdžiui, prieš automobilį operatorius dažniausiai palieka vietos važiavimo kryptimi. Straipsnis šia tema.

Nuoseklumas

Kuriant interneto svetainę verta paminėti nuoseklumo svarbą. Pasirinkus tinkantį spalvų derinį ar šriftus turime nuosekliai juos naudoti visoje interneto svetainėje. Taip kuriamas interneto puslapio dizainas atrodys vientisas.

Simetrija

Simetrija labai prisideda prie vientisumo interneto puslapyje. Reikia prisiminti, kad simetrija veda į harmoniją, tvarką ir estetišką rezultatą. Simetriškai išdėstyti interneto puslapio elementai atrodys ne tik patraukliai, bet ir sukels vientisumo pojūtį.

Kaip taikote vientisumo principus savo interneto puslapiuose?

 

Panašūs straipsniai:

Tags: , , , , , ,

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=1583926821 Igor Gubaidulin

  Pirma pastraipa šiek tiek sviestas sviestuotas :) o toliau normaliai. Šaunuolis. 

 • Anonimas

  nu nenorėjau sausai info pateikti bei seo raktiniai žodžiai, todėl bandžiau sužaisti su įžanga .

 • http://www.giedresblogas.lt Giedrė

  Teisybė, kad kuo labiau atpažįstama aplinka, tuo geriau ir saugiau joje žmogus jaučiasi. Net ir parduotuvėje pasimetame, jei produktų lentynos perkeliamos į kitą vietą.

 • Anonimas

  čia visai tinka parduotuvės palyginimas

 • http://www.giedresblogas.lt Giedrė

  O taip… Šis palyginimas dažnai pasiteisina.