Įrašo autorius & užpildyta Dizainas, Spalvos, Svetainių palyginimai.

Stebint web dizaino estetikos video kursą, kaip pavyzdys buvo pateikta kepyklos spalvų paletė ir kokybiški kepyklų svetainių dizainai.
Nutariau palyginti, kaip atrodo lietuviškos kepyklos ar kepyklėlės, nes nuėjus į bet kurį prekybos centrą, ar vaikštant po Vilniaus centrą ir senamiestį, šių įstaigų su užeiti kviečiančiomis iškabomis pilna.

Atsidariau Google ir įvedžiau iš pradžių žodį “kepyklėlė”, nes šis pavadinimas man pasirodė dažnai sutinkamas prekybos centruose ar miesto centre. Kitas į paiešką įvestas žodis buvo “kepykla”.
Įvedęs šiuos raktažodžius peržiūrėjau pirmuosius 6 Google paieškos puslapius (įprastai žmonės peržiūri tik pirmąjį puslapį). Nenoriu liūdinti, bet nusivyliau.
Jeigu kur užkąsti rinkčiausi tik pagal interneto puslapį, kaip įprastai darau, nes, mano nuomone, tik tie, kurie investuoja į vizualų apipavidalinimą, verti dėmesio, suplonėčiau. Radau tik vieną lietuviškos kepyklėlės svetainę kuri buvo verta dėmesio ir galėjo sukelti norą suvalgyti kepinų, užmiršus apie kalorijų skaičiavimą.

Kokios spalvos sukelia norą sukrimsti keksiuką?

Paveikslėlis.

Kaip matome, kepyklėlių interneto puslapiuose dominuoja rudos ir rožinės spalvų paletės. Nieko nuostabaus, nes ruda yra šilčiausia žemės spalva, visų pirma sukelianti mintis apie žemę, duoną ir jos gaminius, pavyzdžiui, mano mėgstamiausius keksiukus.
Kadangi ruda yra moteriška, motiniška žemės ir duonos spalva, reikia pridėti jaunatviškumo ir energijos bei mergaitiškumo. Todėl puikiai dera rožinė.
Gerai, sutinku, beveik visų lietuviškų kepyklų vizualinis apipavidalinimas, įskaitant ir interneto puslapį, turi rudos spalvos. Bet tuo dizaino grožis ir mokėjimas sukelti alkį ir baigiasi.

Yra 8 oficialiai pripažinti interneto puslapių dizaino elementai. Spalva - tik vienas iš jų. Beveik visų kepyklų interneto puslapiai, išskyrus rudą svetainės foną, šių elementų nederina.
Žodžiu, jeigu kepyklų dizaino puslapiai liks tokie pat kaip dabar, pavojus sustorėti persisotinus keksiukais man negresia. Visur stengiuosi įžiūrėti ir pozityvią pusę :) .
Jeigu būčiau kepyklėlės savininkas ir norėčiau užsidirbti, man tokia situacija su interneto puslapiais visiškai nepatiktų.

Kepyklų dizainų pavyzdžiai, tarp kurių tik 1 lietuviškas. Tie, kurie žinote gražų kepyklėlės puslapį, įmeskite nuorodą į komentarus.

 mamoskepyklele.lt

 
keithcakes.com.au

 
vanillabakeshop.com

 
cornerbakerycafe.com

 
cupcakesmexico.com

 
cakesweetcake.co.uk

 
dotscupcakes.com

 
misscupcakes.pe

 
mahzedahrbakery.com

 

Dalinamės

Vienas Atsakymas į “Lietuviški kepyklų interneto puslapiai man alkio nesukėlė”

Komentuoti

  • (nebus matomas)