8

Dizaino proceso standartas- Linijinis dizaino procesas

2011/05/09 Autorius frogsign Kategorija Dizainas

Pasirinkti tinkamą internetinio puslapio dizaino kūrimo procesą yra svarbu, nes nuo to priklauso tolimesnis darbas su internetiniu projektu.
Tradicinis dizaino procesas dabar yra plačiai naudojamas dizaino industrijoje.

Linijinis dizaino procesas:

Trumpas aptarimas

Trumpas aptarimas susideda iš kelių dokumentų. Tai gali būti kliento verslo pasiūlymas arba trumpas elektroninis laiškas, aprašantis projektą, kliento poreikius ar datą, kada klientas norėtų matyti užbaigtą projektą.
Dizaineris klientui išsiunčia atsakymą ir paprašo reikalingos informacijos. Taip įvyksta apsikeitimas pradine informacija.
Geras internetinio puslapio dizainas susideda iš tam tikros problemos sprendimo, prisimenant projekto tikslus, puslapio skaitytojus, verslo planą bei kliento asmenybę ir prekės ženklą. Taigi, šiame etape mums bus naudinga visa iš kliento gauta informacija.

Tyrimas

Tai viena svarbiausių dizaino proceso dalių. Dizaineris turi surinkti kuo daugiau informacijos apie projektą. Tyrimą galima atlikti keliais būdais. Rezultatas turi būti toks:

 • Turime rasti idėjas/įžvalgas, padėsiančias sukurti internetinės svetainės išvaizdą.
 • Duomenis, kurie leis patikslinti, ar dizainas tiks klientui.
 • Sukurti realiai veikiantį dizainą.

Dizaino kūrimas

Dizaineris sukuria interneto svetainės pavyzdį, kuris turi būti palygintas su duomenimis, gautais tyrimo metu. Dizainas koreguojamas, kol gaunamas galutinis variantas, kuris pateikiamas klientui.

Patikslinimai

Šiame internetinės svetainės kūrimo etape dizaineris atlieka patikslinimus, gautus iš kliento. Labai svarbu tiksliai suprasti, kokių pakeitimų klientas nori, nes kitu atveju procesas labai užsitęsia.

Galutinis produkto paleidimas

Šiame etape dizaineris sukuria paskutinę veikiančio produkto versiją. Jeigu ankstesniuose projekto etapuose liko neatsakytų klausimų, šiame žingsnyje gali kilti sunkumų.
Taigi, linijinis internetinės svetainės kūrimo procesas turi trūkumų dėl nesusišnekėjimo su klientu. Patikslinimų ir Galutinio Produkto paleidimo žingsniai dažnai užtrunka ilgiau nei numatyta dėl gausybės patikslinimų ir informacijos stokos.

Po savaitės antra straipsnio, apie web dizaino procesus dalis.
Straipsnis įkvėptas web knygos: Designing for the Web, parašytos Marko Boultono

Tags: , , , ,

8 Atsakymai “Dizaino proceso standartas- Linijinis dizaino procesas”

 1. frogsign sako:

  O taip, mane vėl paminėjo skaitykit.lt

 2. Igor sako:

  Man labiau patinka, kai dizaino procesą vaizduoja kaip ciklą. Pvz. User centered design - http://usability.msu.edu/images/UCD.gif

 3. frogsign sako:

  Tavo paiūlytas variantas truputį kitoks ir nukrypsta nuo standarto. Jis labiau orientuotas į užsakovą. Dar yra punktas „patogumo įvertinimas“. Dizaino procesų yra įvairių, tolimesnis straipsnis bus dar apie vieną.

Komentuok