10

Oranžinis virusas web dizainerio požiūriu

2011/08/29 Autorius Kategorija Svetainių palyginimai

Artėjant krepšinio čempionatui nutariau nebesipriešinti oranžiniam virusui. Pagalvojau, kad pats laikas susirasti, mano nuomone, geriausius šaltinius krepšinio naujienoms sekti. Taigi, tavo, mielas skaitytojau, dėmesiui penkios man labiausiai patikusios lietuviškos interneto svetainės, skelbiančios krepšinio naujienas.
Svetaines susiradau, kaip ir dauguma krepšinio sirgalių, ieškančių krepšinio naujienų, į Google paieškos laukelį įvedęs tą svarbiausią ateinančioms kelioms savaitėms žodį „krepšinis“. Iššokęs paieškos rezultatų skaičius maloniai nustebino. Šis žodis paminėtas 4 070 000 kartų. Galima drąsiai teigti, kad internetas perpildytas informacija apie krepšinį. Tereikia susirasti kelis patikimus šaltinius, padėsiančius susiorientuoti krepšinio naujienų sūkuryje.
Verta paminėti, kad krepšinio naujienas skelbia visi didieji naujienų portalai. Šiame straipsnyje aptarsiu portalus, skirtus krepšniui.


Pradėsiu nuo, pagal Google, įtakingiausio krepšinio naujienų portalo. Oranžinė ir mėlyna puslapio spalvos, logotipas bei pavadinimas leidžia suprasti, kad patekome į krepšinio svetainę. Šriftai suderinti, antraštės išskirtos kita spalva. Mano nuomone, antraštės turėtų labiau išsiskirti panaudojant didesnį šriftą. Per dieną svetainė paskelbia apie 20 krepšinio naujienų. Šiame portale galime rasti nuotraukų, krepšinio video, varžybų tvarkaraščius. Portale veikia krepšinio forumas. Puslapis mėgstamas bei informatyvus. Informaciją rasti pakankamai lengva. Krepšinis.net aprašymo dieną turėjo 25 521 Facebook‘o faną. Tokia didelė portalo užlaikintojų armija parodo, kad puslapis vertas dėmesio. Facebook krepšinis.net paskyra nesutvarkyta, neprižiūrima, atrodo apleista.
Nepatiko, kad puslapyje klaidina informacijos perteklius bei gausi reklama. Nustebino tai, kad įdėta su krepšiniu nedaug bendro turinti informacija, tokia, kaip orai, horoskopai ar valiutų kursai. Nesugalvojau priežasties, kodėl tokia informacija skelbiama krepšinio portale. Puslapio viršuje patalpinta Lietuvos televizijos programa realiu laiku. Manau, kad tai pailgina puslapio atsidarymo laiką bei nesiderina su krepšinio portalu.


Svetainės pavadinimas basketnews.lt leidžia suprasti, kad tai - krepšinio svetainė. Pavadinimas lengvai įsimenamas. Portalo logotipe esančios oranžinė bei juoda krepšinio kamuolio spalvos dera prie puslapio. Poratale panaudotos oranžinė bei mėlyna spalvos panašios į krepsinis.net spalvas. Matyt, tikimasi, kad internautai, besidomintys krepšiniu, jausis patogiai, nes bus anksčiau matę tokių slapvų krepšinio svetaines. Informaciją portale rasti lengva dėl horizontalaus meniu. Pačiame viršuje paskelbta informacija apie artėjantį krepšinio čempionatą. Basketnews.lt portale galime rasti varžybų tvarkaraščius, video reportažus, foto naujienas bei kitą su krepšiniu susijusią infromaciją. Portale erzina mirgančios reklamos perteklius. Būtent dėl to pasidaro sunku rasti reikiamą informaciją.
Šis portalas puikiai suderintas su Facebook socialiniu tinklu. Socialiniame tinkle puslapis turi 11 213 fanų, kurie Facebook‘e gali skaityti Basketnews skelbiamas žinutes.


Eurobasket.lt pavadinimas man asocijuojasi su Europos krepšinio čempionatu. Pagal pavadinimą atrodo, kad puslapyje skelbiama informacija tik apie šį čempionatą. Tačiau svetainėje gausu naujienų apie klubines varžybas, įvairias krepšinio lygas bei Europos krepšinio čempionatą. Juodai oranžinis logotipas su kamuoliu, krentančiu į krepšį, neleidžia abejoti, kad papuolėme būtent į krepšinio puslapį. Viršutinis horizontalus meniu leidžia išsirinkti norimą temą. Čia rasime tvarkaraščius, naujienas, komandų aprašymus, video. Nusbebino tokie su krepšiniu susiję meniu, kaip spėlionės bei lažybos. Paspaudęs ant pastarosios horizontalios meniu nuorodos patekau į Unibet lažybų puslapį. Įdomu, kas remia eurobasket.lt portalą ?
Porale netgi veikia internetinė krepšinio atributikos parduotuvė.
Nemaloniai nustebino flash‘inių reklamų gausa. Pamaniau, kad neturit flash‘o blokavimo įskiepio puslapis turėtų erzinti. Tačiau tai - visų šiame straipsnyje aprašomų krepšinio portalų bėda.
Maloniai nustebino lengvai randami Facebook, Twitter‘io bei rss mygtukai. Ši krepšinio svetainė turi atnaujinamą Twitter paskyrą.


Šio krepšinio portalo logotipe naudojamos klasikinės krepšinio spalvos - oranžinė bei juoda. Prierašas „Krepšinio naujienų portalas“ užklydusiam informacijos apie krepšinį ieškotojui neleidžia abejoti, jog jis pateko kaip tik ten, kur reikia.
Viršuje randame lietuviškiems krepšinio portalams būdingą horizotalų meniu su nuorodomis į naujienas, Europos krepšinio čempionatą, tvarkaraščius, turnyrines lenteles. Portale naudojamos pilka bei juoda spalvos dera prie logotipo. Antraštės paryškintos, šriftai suderinti. Portale maloniai nustebino, tai, kad jis neperkrautas flash‘ine reklama. Man šioje svetainėje nepatiko puslapio dešinėje esančios „Paskutinės naujienos“ ir „Paskutiniai komentarai„, surašyti per daug smulkiu tekstu bei nesuskirstyti. Kyla jausmas, kad tai - vientisas tekstas. Socialiniuose tinkluose šio puslapio neradau. Krepšinis.biz nuorodų į socialius tinklus taip pat nepastebėjau.


Apie šį puslapį sužinojau stebėdamas Twitter srautą. Tritaškis.lt puslapio pavadinmas lengvai įsimenamas bei nusako, kad mes krepšinio portale. Puslapyje naudojamos oranžinė bei mėlyna spalvos, atrodo, yra standartas krepšinio svetainėms.
Viršutinis horizontalus meniu, taip pat atrodo standartiškai tokio tipo svetainėse. Galime manyti, kad padeda susiorientuoti svetainėje. Informacija šiame portale randama lengvai. Meniu rasime nuorodą į naujienas, tvarkaraščius, rezultatus, foto bei video naujienas.
Puslapio išdėstymas gana logiškas ir neperkrautas. Neradau rss srauto mygtuko bei integracijos su socialiniais tinklais. Facebook‘e ir Twitter‘yje šio puslapio neradau.

Kur ieškote informacijos apie krepšinį?

 

Panašūs straipsniai:

 

Tags: , , , , ,

 • nuolaida

  Patarimas ateičiai - jei nesupranti apie tam tikrą sritį - geriau nerašyk. Iš šio įrašo ne tik negaunama jokios informacijos, bet ji ir klaidinanti. Akivaizdžiai matosi, kad nė kiek neįsigilinta kas tai per puslapiai, kokia informacija skelbiama, kiek jos ir pan.

 • Anonimas

  ačiū už tokį greitą atsakymą. Iš šito galima spręsti, kad esi susijęs su viena iš aprašomų svetainių. Su kuria?
  „Patarimas ateičiai - jei nesupranti apie tam tikrą sritį - geriau nerašyk.“ Labai norėčiau smulkiau.
  „Akivaizdžiai matosi, kad nė kiek neįsigilinta kas tai per puslapiai, kokia informacija skelbiama, kiek jos ir pan.“  Kiek informacijos skelbiama, parašiau, reiškia neskaitei straipsnio.  Kokia… čia dizainerio blogas, kaip ir paminėta straipsnio antraštėje, t.y. man įdomiau dizainas. Apie kokybę sprendžia tie kas lankos, ar nesilanko tam tikroje svetainėje.

 • http://www.giedresblogas.lt Giedre

  Straipsniukas, atrodytų, nekaltas, bet, žiūriu, jau ir aistros užvirė dėl jo. :)
  Man straipsnis visai smagiai susiskaitė. Gal čia taip piktai komentuoja kurio nors aukščiau įvardinto puslapio kūrėjas?

 • Anonimas

  Kur ieškote informacijos apie krepšinį? Buvau sugalvojęs klausimą komentarams. Kažkaip čia nukrypo pokalbis. Tikiuosi kas nors pakomentuos apie tai, kur ieško info apie krepšinį …

 • nuolaida

  Aš spėjau suprasti, kad apie dizainą, bet apie jį realiai nelabai ką galėjai pasakyti. Ar bent pastebėjai kokie puslapiai keitė, pasiruošė čempionatui? Ar atkreipei dėmesį į kažką daugiau nei į mirgančius bannerius? Juk jie visur, tai kam tą patį rašyti? Ar žinai kuri svetainė buvo pirmoji ir kuri lankomiausia? Tu nesi dizaineris, o geriausiu atveju paišytojas  :)

 • Anonimas

  prašom tau dėmesio anonimis troliuk, net paspaudžiau liked, nu kad sotesnis dėmesiu būtum.
  Atsakymai į klausimus, kurie dar teoriškai pasotins dėmesio troškulį skausmingai kenčiantį „nuo laidą“:
  „Ar atkreipei dėmesį į kažką daugiau nei į mirgančius bannerius? Juk jie visur, tai kam tą patį rašyti?“ Nes daugumą iš mūsų baneriai erzina, panašiai kaip tie,  kuriuos kankina dėmesio badas. Prištais nerodau, nes per ekraną nesimato.
  „Ar žinai kuri svetainė buvo pirmoji ir kuri lankomiausia?“ Šitai po google atsiradimo nebeturi prasmės… Nu jeigu ieškai naujienų, bet čia tik mano nuomonė, gali ginčytis iki savo anoniminio dėmesio troškulio numalšinimo.
  „Ar bent pastebėjai kokie puslapiai keitė, pasiruošė čempionatui?“  Keitė ką? Pasiruošė… vėlgi, sunku atspėti, ką turi galvoje. Informaciją apie ateinantį čempionatą skelbia visi. (nenorintys nueiti užmarštin).

 • nuolaida

  Matai, tu nuėjai ir per kelias sekundes suplakei tai, kas tau šovė į galvą, bet ne tai, kas yra naudinga informacija kitiems.

  Anyway, tokį postą gali parašyti ir žmogus visiškai nesuprantantis apie dizainą. O taip suprantantys neturėtų rašyti.

  O dėl slėpimosi, tai privertei nusišypsoti  :) ))

 • Anonimas

  šypsokis, prašom dar dėmesio. Tiem kam straipsniai nepatinka, neskaito, juo labiau negaišta brangaus laiko komentarams. Tai kokio velnio straipsnį prieimei asmeniškai? Trūksta dėmesio, arba esi susijęs su vienu aprašytų puslapių. Kadangi, nesugebi logiškai kritikuoti, o vietoj to rašai klausimus ir eini į asmeniškumus, slepiesi po niku, peršasi išvada, kad viskas dėl dėmesio stokos.

 • nuolaida

  Tebūnie dėmesio stoka.

  1. Ar straipsnis geras galima sužinoti tik jį perskaičius.
  2. Parašiau komentarą tik tam, kad kitą kartą įsigilintum į tai ką darai. Juo labiau, kad esi dizaineris, kuris turėtų rašyti tai, ko kiti nepamato.
  3. Į asmeniškumus negaliu nukrypti, nes asmeniškai tavęs nepažįstu. Tu gi mane vadini „nuo laidą“, „anonimis troliuk“.  :)
  4. Tu juk sakei googlinti moki, bet susirasti kas aš toks nebandei net  :)

 • Anonimas

  ai sorry, nepapaspaudžiau pagriti praeitam komentare.
  Labai gerai, kad sunumeravai komentarą. Atrodo tikrai rimčiau…not.
  „Tu juk sakei googlinti moki, bet susirasti kas aš toks nebandei net  :)
  Man, čia tikra priežastis, kodėl komentuoji. Jos greit nepakeisiu, todėl nematau prasmės su tavim leistis į smulkmenas apie straipsnį.
  Tikslas, dėl kurio jį parašiau, man pasiektas.