Standalone_1175X1290Šaldytuvas stovi pačioje garbingiausioje mano mažos virtuvės vietoje. Šaldytuvas persikų spalvos ir, kai man būna labai liūdna tamsiais rudens vakarais, jis praskaidrina mano nuotaiką. Kai liūdna, dažnai varstau šaldytuvo duris - tai jogurto noriu, tai ledų, o kartais ir marinuotų agurkėlių. Kai esu užsiėmusi ir turiu daug darbų, šaldytuvas stovi vienišas, apleistas ir tuščias. Ir pagal nuotaikos kaitas, keičiasi ir mano kūno formos: tai vaikštau sulysusi kaip šmėkla, tai rausvėju ir apvalėju. Apvalėju, kai man būna labai liūdna, tada jaučiuosi vieniša ir šaldytuvas tampa tikru, niekada neišduodančiu draugu.

            Bet vieną dieną tas mano ištikimas draugas- šaldytuvas ėmė ir sugedo. Suūžė, sutrūkčiojo mano šaldytuvas ir neskaniai pakvipo deganti izoliacija. Dingo šaldytuvo visi gyvybės ženklai. Ir kaipgi aš dabar gyvensiu be šaldytuvo. Iškviestas meistras paskaičiavo, kad šaldytuvo taisyti nebeapsimoka, geriau įsigyti naują. Gurkšnodamas kvepiančią medumi arbatą išvaizdus meistrelis davė man kelis patarimus – kaip išsirinkti naują šaldytuvą. Šaldytuvas yra kiekvienos virtuvės širdis. Taip yra ne todėl, kad jis visada įjungtas, o todėl, kad išlaiko maistą šviežią ir saugų. Vis didėjant elektros energijos kainoms, kad Jūsų neišgąsdintų didelės sąskaitos už elektros energiją, reikia atsakingai pasirinkti šaldytuvą.

Galima išskirti ir plačiau pakomentuoti 3 šaldytuvo funkcijas: No-frost sistema –  leidžianti palaikyti sausą orą ir užšaldyti produktus be šerkšno, dėl to maistas išsaugo beveik visas naudingas medžiagas. Taip pat šaldytuvų su no-frost sistema nereikia atšildyti, todėl yra paprastesnis bei patogesnis šaldytuvo naudojimas ir priežiūra. Nulinė zona – tai speciali zona šviežiems greitai gendantiems produktams (mėsai, žuviai, pienui ir pan.). Šioje zonoje palaikoma nuliui artima temperatūra, todėl nesidaugina mikrobai ir maistas ilgiau išlieka šviežias. Antibakterinė danga – tai speciali medžiaga, kuria padengtos šaldytuvo vidinės sienos. Ši medžiaga neleidžia daugintis mikrobams. Kadangi mikrobai negali daugintis, maistas išlieka šviežesnis ir kokybiškesnis. Antibakterinė danga dažnai painiojama su higieniniu filtru, kuris, kitaip negu antibakterinė danga, tiesiog saugo nuo nemalonaus kvapo, bet neturi antibakterinių savybių.

Kas geriau-laisvai pastatomas ar montuojamas šaldytuvas? Pasirinkimas priklauso nuo to, kam teikiama pirmenybė – dideliems ar mažiems laikomo maisto kiekiams. Galima rinktis modelius, kuriuose šaldytuvas ir šaldiklis yra viename prietaise (tiek laisvai pastatomus, tiek montuojamus, taip pat – “Side-By-Side” tipo) arba gana mažus modelius, kad būtų galima montuoti po stalviršiu. Lyginant pagal vidinę erdvę, laisvai pastatomi šaldytuvai yra talpesni nei analogiškų matmenų montuojami šaldytuvai.

Mano išvaizdusis šaldytuvo meistrelis pasisiūlė padėti išsirinkti šaldytuvą. Suradome labai panašų ir vėl oranžinį šaldytuvą, tik didesnį, talpesnį ir, aišku, geros kokybės. Praėjo keli metai. Dabar šaldytuvo duris jau varstome trise - aš, mano žavusis meistrelis ir mūsų sūnelis. Tai štai kaip šaldytuvas tapo bendru geru mūsų draugu.

Kodėl šaldytuvas tampa draugu?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *