Įrašo autorius & užpildyta Bendrai.

Rašydamas “draugiškesnius” turiu galvoje, tokius interneto puslapius, kuriais lengva naudotis.
Kokybiškas interneto puslapis moderniai įmonei šiais laikais yra labai svarbus, nes atsidarius interneto svetainę dažnai susidaromas pirmas įspūdis.

Štai keli paprasti būdai, kaip padaryti, kad interneto puslapis būtų lengvai suprantamas.

Supaprastinta navigacija ir lengvai randama informacija

Kuriant interneto puslapį svarbu apgalvoti, kaip išdėstyti informaciją, kad ji būtų lengvai randama. Svarbiausia, kad tik apsilankęs puslapyje, žmogus suprastų, į kokios įmonės portalą pateko, kur ji yra, kuo užsiima. Ne mažiau svarbi ir kontaktinė informacija.

Navigacija - svarbiausia. Pagrindinis meniu, turi būti lengvai suprantamas. Labai padeda navigacijoje esantys visiems suprantami žodžiai, tokie kaip, “apie mus”, “blogas”, “kontaktai”. Sudėtingų arba tik autoriui suprantamų žodžių į meniu geriau nedėti. Taip tik supainiosime interneto puslapio lankytoją.
Kuriant meniu visada reikia galvoti apie paprastumą.

Paieškos laukelis interneto puslapyje irgi yra svarbus dalykas. Jis turi būti lengvai randamas.

Puslapio atsidarymo greitis

Niekas nemėgsta laukti. Greitai atsidarantis interneto puslapis lankytojams atrodo draugiškesnis.
Puslapio atsidarymą galima pagreitinti sumažinant failų, esančių interneto puslapyje, dydį ir kiekį. Tai gali būti nuotraukos, video, flash animacija.

Tokie dalykai, kaip sprites naudojimas arba tam tikrų grafikos elementų atidarymas tik specifinio dydžio ekrane, padeda pagreitinti interneto puslapį.

Šriftai ir įskaitomumas

Informacija, esanti interneto puslapyje, turi būti lengvai perskaitoma. Svarbu, kad būtų pakankamas kontrastas tarp fono ir teksto. Šriftai turi būti tokie, kuriuos lengva skaityti. Verdana (naudoju šitame bloge) yra vienas lengviausiai perskaitomų šriftų. Tai ypač svarbu, jeigu interneto puslapyje yra ilgų tekstų, tokių kaip blogo įrašai. Tarp eilučių ir aplink tekstą turi būti pakankamai neigiamos erdvės (laisvos vietos aplink tekstą).

Puslapiu turi būti lengva naudotis

Informacija, esanti interneto puslapyje, turi būti lengvai priimama, jį atsidarius su skirtingomis naršyklėmis, įrenginiais ir ant skirtingų dydžių ekranų. Reikia prisiminti, kad tas pats vartotojas puslapį gali atsidaryti su skirtingais įrenginiais. Informacija turi būti taip pat patogiai prieinama tiek puslapį atsidarius su mobiliuoju telefonu, tiek ir dideliame kompiuterio ekrane.

Dabar visi interneto puslapiai turi būti prisitaikantys, taip puslapio lankytojams jie atrodys draugiškesni.

Įkvėpė: http://theultralinx.com

Dalinamės

Komentuoti

  • (nebus matomas)