Kas, po velnių, yra tas retro ar vintažas?

Pastaruoju metu labai išpopuliarėjo vintažiniai ir retro interneto puslapiai. Pasirodo, nauju trendu tokie puslapiai paskelbti maždaug prieš 2-3 metus. Per tą laiką šių kelių dešimčių metų senumo elementų internete atsirado tiek daug, kad tai tapo madinga. Atrodo, kad jeigu interneto puslapis nepasendintas, jis - ne stilingas.
Retro stiliaus elementai labai išpopuliarėjo tarp internetinių parduotuvių, startupų, blogų, restoranų, kavinių interneto puslapių. Aišku, nieko nenustebinsiu pasakęs, kad “oldschoolas” ateina ir į lietuviškus interneto puslapius.

Kas yra retro ir kuo jis skirasi nuo vintažo?

Retro ir vintažiniuose dizainuose naudojami grafikos elementai iš skirtingų laiko periodų.
Retro stilius yra orientuotas į grafiką, naudotą maždaug nuo 1910 iki 1940 metų. Vintažas yra naujesnis - maždaug tarp 1950 ir 1980 metų ir net vėliau (taip stilius siūlo atskirti straipsnis Smashingmagazine ). Vikipedija leidžia žodžius retro ir vintažas naudoti pakaitomis. Viskas, kam daugiau nei 15-20 metų, gali būti retro.
Senoviški, na gerai, oldschool’iniai :) elementai reikalingi tam, kad sukurtų nostaligišką atmosferą, sukeltų jausmus. Kurdami retro arba vintažinius puslapius dizaineriai grafikos elementus tikisi paversti tam tikrus jausmus sukeliančiais stimulais.

Kaip retro ir vintažinius elementus naudoti interneto puslapių kūrimui?

Kadangi išsiaiškinome, kuris stilius kokiam laikotarpiui priklauso, lieka susirasti to laikotarpio iliustracijų, tokių kaip plakatai, laikraščiai, knygos, pakuotės, elektronikos įrenginiai ar net šriftai naudoti filmuose.
Apžiūrėję tokius piešinius dizaineriai turėtų atsakyti į šiuos klausimus:

  • Kas sukuria atmosferą?
  • Kokios spalvos dominuoja?
  • Kokie grafikos elementai panaudoti (šriftai, nuotraukos ir t.t. )?

Retro ir vintažiniai interneto puslapiai:

ernesthemingwaycollection.com

 

level2d.com

 

targetscope.com

 

sensisoft.com

 

editions.nymoon.com

 

custom-design.ch

 

handiemail.com

 

cirq.com

 

barcampomaha.org

Kategorija Dizainas. Išsaugoti nuoroda.

3 Atsakymai į "Kas, po velnių, yra tas retro ar vintažas?"

Komentuoti