Kaip trijų trečiųjų taisyklę pritaikyti kuriant interneto puslapį?

Viena dažniausiai naudojamų taisyklių web dizaine yra trijų trečiųjų taisyklė (rule of thirds). Ją galime pritaikyti, uždėdami tinklelį, sukurtą pagal šią taisyklę, ant naujai kuriamo interneto puslapio. Tokiam tinkleliui nereikia naudoti jokių specialių taisyklių. Tik puslapis turi būti padalintas į 9 lygius keturkampius.
Trijų trečiųjų taisyklė jau yra naudojama kelis šimtus metų, o pirmą kartą buvo aprašyta Džono Tomo Smito (John Thomas Smith) knygoje “Remarks on Rural Scenery”, išleistoje dar 1797 metais.
Jis aprašė, kaip panaudoti 3×3 koncepciją dailėje ir pirmasis padaundojo trijų trečiųjų taisyklės pavadinimą. Ši frazė prigijo tarp menininkų, fotografų ir dizainerių.

Kaip veikia trijų trečiųjų taisyklė?

Kaip tinklelis atrodanti trijų trečiųjų taisyklė padeda suprasti, į kurias vietas paveiksle, erdvėje ar net interneto puslapyje atkreipiame dėmesį. Visų pirma dėmesys krinta ant susikertančių linijų.
Paveikslėlyje matome į kurias tinkelio vietas labiausiai atkreipiamas dėmesys:

Kaip matome pavyzdyje, kuriant puslapio dizainą ar fotografuojant, tobula simetrija nėra pats geriausias pasirinkimas. Ją galime naudoti, bet trijų trečiųjų taisyklė vis tiek veiks ir dėmėsys kris į tam tikrus taškus.

Kaip tasyklė veikia nuotraukose?

 

 

Remiantis trijų trečiųjų taisyklės filosofija, susikertantys tinklelio linijų taškai yra maloniausi akiai ir asocijuojasi su haronija bei balansu.
Fotografuojant ar nuotraukas naudojant dizaine, svarbu atkreipti dėmesį į akių liniją. Akys turėtų būti ten, kur susikerta tinklelio linijos.

Horizonto linija turėtų sutapti su horizontalia tinkelio linija.
Daiktai, esantys fone, taip pat turėtų būti išdėstyti, prisimenant, kad dėmesys krenta į linijų susikirtimo taškus.

 

 

 

 

 

Kaip pritaikyti trijų trečiųjų taisyklę kuriant interneto puslapius?

Interneto puslapius galime kurti, atsižvelgdami į trijų trečiųjų taisyklę. Jeigu pavydžiu paimsime standaritę 1024 pikselių pločio ir 786 aukščio ekrano rezoliuciją, tai vieną kvadratą gausime apytiksliai 341 pločio ir 262 aukščio. Tereikia 1024/3 ir 786/3.
Tie iš mūsų, kurie kurdami dizainą naudoja Photoshopą, gali užsidėti gaires (guidlines), nuėję į Preferences->Guides, grids & Slices. Grid dalyje Gridline every: pasirenkame 100 precent, Subvision pasirenkame 3.

Svarbiausi elementai turėtų atsirasti linijų susikirtimo taškuose.
Ši taisyklė yra naudinga kuriant dizainą, bet nebūtina visą puslapį kurti atsižvelgiant tik į ją. Kartais užtenka remtis šios taisyklės filosofija talpinant svarbiausius elementus.
Taisyklę galima pritaikyti parenkant iliustracijas jau sukurtam puslapiui.

Įkvėpė:
tympanus.net
designmodo.com

Kategorija Dizaino teorija. Išsaugoti nuoroda.

Komentuoti