Web dizaino trendai 2013

Gal kam ir pasirodys, kad apie ateinančių metų dizaino tendencijas kalbėti ankstoka, aš manau, kad pats laikas, nes iki metų pabaigos liko vos keli mėnesiai.
Man pasidarė įdomu, kuria kryptim verta kreipti savo kūrybinę energiją kitais metais, nors laukti neverta . Tendencijas sužinojau stebėdamas daug patirties turinčius dizainerius, tokius kaip Jose Caballer iš theskoolrocks.com, ir įvairius dizaino blogus, kuriuos seku per rss. Įdomu tai, kad dauguma rastų tendencijų sutampa.
Labiausiai rėmiausi video esančiu straipsnio apačioje. Kiti skaityti blogai tik patvirtino tendencijas.
Tai tik spėjimai, todėl aklai tikėti neverta, bet remtis, kuriant naujus interneto projektus, manau, protinga.

Svarbiausia tendencija - viskas apjungiama (visiška integracija - pradedant darbuotojų komandomis, baigiant socialiniais tinklais) ir supaprastinima (pagaliau atėjo laikas, kai suprantama, kad interneto puslapius ar aplikacijas naudoja žmonės).

Tendencijas suskirsčiau į 4 dalis: verslo, kūrybinę, tecnologinę ir rinkodaros.

Verslo:

Darbas iš bet kur (Workabouting ). Dabar dažnam darbui tereikia nešiojamo kompiuterio ir interneto prieigos.
Verslininkas per akimirką. Verslininku gali tapti kiekvienas, turintis internetą, dėl paprastėjančių technologijų. Riboja tik žinios ir noras.
Gyvenimo tėkmės valdymas (Life flow management). Įrankiai, padedantys valdyti aplinką sensorių pagalba. Viską, pradedant kambario temperatūra, galima pamatuoti ir tuos duomenis pritaikyti žmogaus poreikiams. Pavyzdys būtų kickstarter.com.
Panašios technologijos bus taikomos specializuotos reklamos rodymui.

Kūrybiniai:

Graži organizacia. Fizinė ir virtuali aplinka įgauna vientisą ir gražų stilių.
Superpaprastumas dizaine, kai dominuoja elegantiškumas, neužapvalinti kampai, atsisakoma blizgesio.
Dideli dizaino elementai. Dėmesys sutelkiamas į vieną aplikacijos ar puslapio vietą vienu metu, todėl naudojami didelę ekrano dalį užimantys elementai.
Žinoma, tokie pernykščiai trendai, kaip prisitaikantis dizanas bei iš interneto tarnybų gaunami nestandartiniai šriftai, išlieka aktualūs.

Technologinės:

Agile užvaldo. Nedidelės, viena nuo kitos nepriklausomos grupės žmonių dirba prie tam tikrų projektų. Taip keičiamas senas ir nepaslankus didelės komandos su vienu vadovu modelis.
Supaprastintas turinio valdymo sistemų pritaikymas. WordPress platforma ir toliau paprastės ir populiarės.
Vartotojo patirtis (UX) taps dar svarbesnė kuriant aplikacijas ar interneto puslapius. Ją privalės išmanyti visi komandos nariai, įskaitant programuotojus.

Rinkodaros:

Integruotas socialių tinklų valdymas. Daugumą socialinių tinklų galima valdyti iš vieno puslapio. Tame pačiame puslapyje matysime ir statistiką. Pavyzdys - hootsuite.
Supaprastintas ir vizualizuotas duomenų stebėjimas ir analizė. Tokios analizavimo priemonės, kaip Google Analytics, yra per sudėtingos, todėl turės tapti paprstesnėmis.
Verslo modelių keitimasis (visos komandos apjungimas). Visa komanda dirbanti prie tam tikro projekto, visą laiką bendradarbiauja.

Video, kuriuo rėmiausi

Kategorija Bendrai, Dizainas. Išsaugoti nuoroda.

Komentuoti