Posted by & filed under Lietuviški šriftai.

Dirbant prie naujausio wordpress projekto sulietuvinimo sugaišino lietuviškos raidės. Pasirodo, kad lietuviškų raidžių html kodai ne taip lengvai randami. Todėl nutariau, kad Lietuviškų raidžių html kodai turėtų būti patalpinti mano bloge paprasčiausiai, tam, kad pačiam būtų lengviau juos rasti, kai kitą kartą lietuviškos raidės bus reikalingos.
Lietuviškų raidžių html kodai originaliai patalpinti šiame pastebin:

15 Responses to “Lietuviškų raidžių HTML kodai- subalansuota lietuviškai interneto svetainei”

 1. Martynas

  Šitų kodų minusas tas, kad paieškos vorai skaitytų „Tinklaraštis“, o ne „Tinklaraštis“.

  • frogsign

   turi galvoje, kad google š raidę rodytu kaip html formatu? Tekstuose ir pavadinimuose su html kodu, daug kur ir taip rodo lietuviškas raides, čia labiau liečia php sugeneruotą html kodą.

 2. Martynas

  Tai tekstas duomenų bazėje saugomas UTF-8, tačiau jei lietuvini šabloną, tai jo bylas būtų galima saugoti UTF-8 without BOM, tada nereikėtų naudoti html kodo.

   • Mantas

    Matai, aš nesu kompiuteriūga. Tą straipsnį rašiau pagal savo žinias, kol dar nežinojau, kad galima naudot tą UTF-8 without boom, o su paprastu UTF-8 IE nesąmones išdarinėdavo.

    Iš viso, normalios WP temos yra translation-ready ir verčiamos per Poedit.

    • frogsign

     Tos programėlės kolkas nenaudojau. Šiaip jau, reiktų pačiam temą pasigaminti, kartais paprasčiau pasinaudoti jau sukurtom ir nemokamom

    • frogsign

     norėjau aš tam poedit suteikti galimybę palengvinti mano, kaip dizainerio gyvenimą, atsiunčiau 10 temų į local serverį ir prasearchinau .pot failiukus. Radau 1 ir tai, nelabai patikusioj temoj.
     Sakyčiau, nelabai toks būdas gelbsti.

     • Mantas

      Kodėl Pot. Gali būti ir PO. Gali iš viso nebūti labai retais atvejais. AIšku pasidaro tik pažiūrėjus į PHP failus, ar jie su vertimo stringais parašyti, ar be jų

 3. frogsign

  tavo įmestas linkas informatyvus.Lietuviškų raidžių HTML kodai yra paprasčiausias ir greičiausias, nebūtinai teisingas būdas, jei pvz., reikia išversti šabloną ar panašiai :)

  • Aurimas

   Na, nežinau, ar jis greitas - juk daug greičiau rašyti tiesiog lietuviškom raidėm, nei naudoti HTML kodus :)

   • frogsign

    jeigu, nėra laiko, redaguoti, pvz., wordpressą, tada keliose vietose sumeti html kodus ir taip išsprendi porblemą

  • frogsign

   teisybė, in case pasitaikys atvejis jei išsisukti nepavyksta, panaudoti galima

 4. frogsign

  Nu ką aš galiu pasakyti, ačiū, kad į straipsnį įtraukei

Trackbacks/Pingbacks

 1.  Straipsniai iš lietuviškų IT tinklaraščių - serija 2 | SkaitykIT - interneto naujienos, programavimo pamokos, tinklalapių kūrimas, turinio valdymo sistemos