Įrašo autorius & užpildyta Dizaino teorija.

Apskritimas yra viena dažniausiai sutinkamų geometrinių formų, tačiau kurdami interneto puslapius dizaineriai jos privengia, išskyrus dažnai sutinkamas apvalias socialines ikonas. Kuriant interneto puslapio išdėstymą ir naudojant tinklelį, apskritimas tampa nepatogia figūra. Daug lengviau naudoti įviaraus dydžio keturkampius. Nuo pat interneto atsiradimo puslapiuose dominuoja keturkampiai.

Iki atsirandant CSS3, figūros apvaliais kampais galėjo būti tik paveikslėliai. Kadangi man apskritimai interneto svetainėse patinka, džiaugiuosi, kad jie populiarėja, ypač plokščiuose dizainuose.

Dar vienas dalykas - apskritimai dažnai sujaukia harmoningą puslapio išdėstymą, bet kartu ir patraukia dėmesį, juos tereikia teisingai išdėstyti.

Ką daryti su apskritimais kuriant interneto puslapius?

Kurdami puslapius, apskritimus galime naudotis dviem dažniausiai pasitaikančiais būdais.
Pirmas būdas - apskritimą naudoti, kaip pagrindinę geometrinę formą interneto puslapyje. Ši figūra kartojasi įvairiose puslapio vietose, proporcingai keičiant jos dydį ir spalvas. Tokie dizaino elementai, kaip logotipas, mygtukai, paveikslėliai ir panašiai, tampa apvalūs.

Kitas būdas yra panaudoti tik vieną apskritimą, priverčiant į šį elementą atkreipti dėmesį dėl jo unikalumo. Šiuo atveju apskritimas gali būti didesnis ar ryškesnių spalvų. Taip tarsi suardoma interneto puslapio harmonija, bet atkreipiamas dėmesys į svarbiausią dalyką.

Keli įdomaus apskritimo panaudojimo interneto puslapiuose pavyzdžiai:

brooklyngin.com

collinsonpine.com


c-roots.com


helloenso.com


hugs.fm


letstravelsomewhere.com


mixpanel.com


theafterbedtimesessions.com


Įkvėpė:
designmodo.com

Dalinamės

Komentuoti

  • (nebus matomas)