Vienas iš efektyviausių šildymo būdų gyvenamiesiems namams ar kotedžams yra židinys. Jis suteikia jaukumo, dera tiek prie klasikinio, tiek prie modernaus stiliaus interjero. Lyginant su kitomis šildymo sistemomis, židiniai patalpoje sukuria prabangą ir paskleidžia šilumą po visą erdvę. Įprasta, kad židiniuose kūrentųsi malkos, bet šiandien, siekiant žmogui palengvinti pasiruošimą šaltajam sezonui, malkas vis labiau pakeičia medžio briketai. Jie pasižymi daugybe privalumų, pradedant ekologiška produkto sudėtimi, baigiant kelis kartus padidintu šilumos efektyvumu.

Židiniai – nemirštanti interjero mada

Tiek prieš kelis dešimtmečius, tiek dabar žmonės namų viduje įsirengia židinius. Tam priežasčių yra ne viena. Galima išskirti keletą populiariausių:

  • židinys suteikia jaukumo.
  • Patalpa, kurioje dega židinys, dažniausiai sulyginama su jaukiausia būsto erdve, šeimos susibūrimo vieta, nuoširdžių pokalbių ir poilsio zona. Dėl degančio kieto kuro židinio viduje skleidžiama šviesa ir šiluma sukuria malonią, intymią atmosferą.
  • Dera prie įvairių stilių interjerų. Nors daugelis židinius įsivaizduoja klasikinio, prabangaus stiliaus interjere, visgi juos galima įrengti ir moderniuose, skandinaviško tipo namuose. Tinkamai priderinti jie ypač gražiai atrodys prie baldų, sienų ar grindų, tuo pat metu suteikdami šiek tiek jaukumo statiškam kambariui.
  • Židiniuose galima kūrenti įvairų kietą kurą. Nors dažniausiai kūrenama malkomis, iš tiesų į židinius galima dėti ir akmens anglį ir medžio briketus. Pastarieji sparčiai populiarėja dėl teigiamų savo savybių.

Medžio briketai ir jų nauda židiniams

Viena iš pagrindinių medienos pjuvenų briketų ypatybių yra natūralumas: jų sudėtyje nėra jokių cheminių priemaišų, joms degant neišsiskiria toksinai, neteršiama patalpos aplinka. Gaminant šią kietojo kuro rūšį naudojamos tik gerai išdžiovintos pjuvenos. Tai užtikrina ypatingą briketų kaitrumą. Įmetus į židinį keletą briketų, jiems degant, bus sukurta kur kas didesnė šiluma negu kūrenant malkomis. Be to, dėl nepriekaištingo pjuvenų išdžiovinimo, briketai praktiškai neturi vidinės drėgmės, todėl sandėliuojami ilgesnį laiką išsaugo teigiamas savo savybes, nepradeda pelyti. Ypatingai supresuotus medžio briketus paprasta laikyti: juos galima uždėti vienas ant kito. Degdami židinyje medžio briketai atrodo taip pat gražiai, o jiems sudegus židinys lieka švaresnis (jame nesusikaupia daugybė pelenų, nesikemša dūmtraukis, todėl nereikia jo taip dažnai valyti.

Taigi, tiems, kam patinka židinių kuriamas jaukumas ir šiluma, tačiau svajoja apie paprastesnį kūrenimą, turėtų rinktis visiškai ekologišką, patogiai supakuotą ir kaitrų produktą – medžio briketus. Nors tai vis dar laikoma populiaraus kieto kuro – medžio ir akmens anglies – alternatyva, jis sparčiai populiarėja ir lietuvių tarpe.

Židiniai ir jiems tinkamas kuras

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *