Ruda spalva man primena kavąfrogsign | frogsign

Ruda spalva man primena kavą

Kai pagalvoju apie rudą spalvą, pirma kylanti mintis yra kava, gal todėl, kad rašydamas straipsnį geriu savo mėgstamiausią gėrimą – kavą. Kažkaip visai nesvarbu, kad karštą dieną nuo kavos tik dar karščiau.

Kas ta ruda?

Rudą gauname sumaišę tris pagrindines spalvas ir pridėję truputį elektrinės. Kitas būdas gauti rudą yra sumaišyti geltoną, oranžinę raudoną, rožinę ir pridėti juodos spalvos atspalvių. Įdomi rudos spalvos savybė yra ta, kad, priklausomai nuo apšvietimo, ji atrodo skirtingai.

Rudos bruožai

Ruda yra šilta spalva, bet dėl apšvietimo ji gali sukelti įvairius jausmus. Nesvarbu, kiek į rudą pridėsime juodos ar baltos, ji išliks šilta, bet atrodys vėsesnė.
Jeigu nuotraukose ar paveiksluose juodą spalvą pakeisime ruda, sušvelninsime kontrastą.
Ruda yra organiška žemės spalva. Ji siejama su stabilumu, pusiausvyra, saugumu, ramybe, namais.
Ruda yra žmonių spalva, nes žmogaus odos spalva patenka į rudos spektrą.
Pasirodo, kad moksliškai ištirta, kad rudos akys ir odos spalva sukelia dominavimo jausmą.
Ruda spalva simbolizuoja gyvybę. Jeigu jos naudosime per daug, interneto puslapis atrodys nuobodus ir negyvas. Tam tikri rudos tonai gali sukelti išdegintos ir negyvos žemės pojūtį.
Kadangi žemė pati nėra gyva, bet sukuria sąlygas gyvybei, tai ir ruda spalva turėtų būti naudojama kaip pagalbinė, jei siekiama sukurti organišką ir gyvybingą dizainą.
Nemažai žmogaus vartojamo maisto taip pat yra rudos spalvos su tam tikrais atspalviais, todėl ši spalva populiari tarp su maistu susijusių tinklalapių. Tarp lietuvių labai populiarūs žemės maitintojos ir duonos įvaizdžiai siejami su ruda spalva.

Rudos derinimas

Maišant rudą su bet kuria kita spalva, visada gauname šiltus atspalvius.
Norėdami organiško ir žemiško efekto, rudą turėtume derinti su žalia. Rudame fone esantys ryškiai žali mygtukai atkreipia dėmesį ir suteikia energijos. Jeigu siekiame pasendinto puslapio ar nuotraukos efekto, tai švelniai ruda spalva yra nepakeičiama.
Tamsiai ruda puikiai dera su geltona spalva – gaunamas efektas yra švelnesnis, nei geltoną derinant su juoda.
Pilkai ruda spalva puikiai dera su rožine, ją sušvelnina ir  atrodo maloniau, nei rožinės ir baltos kombinacija.

Labai gražiai suderinti rudos atspalviai tiesiai iš  design-seeds.com:

 

 

 

 

 

 

 

Rudos ir nemokamos wordpress temos:

Kimby


Higher

Etheater

Businesspremium

Delicate

Damla

 

Ar tau patinka ruda?

Panašūs straipsniai:


2 Responses to “Ruda spalva man primena kavą”

 1. Giedre

  2012-05-30T11:43:00+00:00

  Kažkaip man atrodo, kad rudos ne tiek ir daug lietuviškuose internetiniuose puslapiuose. O gal aš į tai tiesiog neatkreipiau dėmesio?

  Reply
  • frogsign

   2012-05-30T13:26:00+00:00

    lietubviškuose puslapiuose rudos tikrai nedaug, dauguma puslapių atrodo truputį oldschooliniai, nepastebėjau, kad būtų labai stengiamasi iš vizualinės puslapio pusės. Turbūt todėl nedaug dėmesio skiriama spalvoms.

   Reply

Leave a Reply