Atrodo, kad kuo toliau, tuo kiekvienas sprendimas tampa išmanusis. Jau nieko nebestebina, kad per kelias minutes galima surasti, koks oras yra kitame pasaulio kampe, populiarėja valdomi išmanūs sprendimai namuose, tarp jų ir lovos.

Kas yra išmanioji lova?

Gali kilti klausimas, kokias funkcijas turėtų atlikti išmanioji lova. Juk dažniausiai net nereikia, kad ji kažką darytų, tiesiog būtų patogi. Kol kas atsiranda išmaniųjų čiužinių, pagalvių, kurios sugeba reaguoti į miegančio asmens judesius, miego fazes. Kai kurie iš jų netgi gali būti susieti su kambario valdikliais, taigi pamačius tam tikrus ženklus gali būti pritemdyta ar įžiebta šviesa, sumažinta ar padidinta temperatūra.

Remiantis įvairiais šaltiniais, išmaniosios lovos turėtų ne tik tokio tipo čiužinius ar pagalves, bet ir pačios gali atlikti tam tikras funkcijas, pavyzdžiui, pakeisti gulėjimo kampą (kiek pakilti ar nuleisti viršutinę žmogaus pusę).

Galimos funkcijos

Norintiems vieno ir išpildyto sprendimo yra galima išmanioji lova, jau su čiužiniu, turinti kelias funkcijas, tokias kaip temperatūros, kietumo kontrolė, masažavimas vibracijomis, padėties keitimas bei miego stebėjimas. Skaitant lovų aprašymus, susidaro įspūdis, kad įsigijus tokią lovą, galėsite atsisveikinti su nugaros skausmu, nemiga ar netgi knarkimu.

Kai kurie išmanieji sprendimai siūlo gaminti lovą kaip kokoną, kurio viduje būtų kontroliuojama ne tik temperatūra, bet ir apšvietimas, suteikiamas privatumas (kaip baldakimas nusileistų medžiaga, neleidžianti patekti saulės spinduliams į vidų). Žinoma, toks sprendimas užimtų daug daugiau vietos nei paprasta lova.

Visa tai matant, nenumaldomai kyla klausimas – ar to reikia? Dar vienas išmanusis prietaisas namuose atneša didesnes elektros sąskaitas, nes lovai reikės energijos, kad ji visą laiką galėtų veikti. Taip pat pačios išmaniosios lovos nėra pigios.

Kol kas išmaniųjų lovų rinkoje nėra tiek daug – jas dažniausiai galima sutikti kaip projektus, kurie kada nors bus įgyvendinti. Matant, kaip tobulėja technologijos, yra pakankamai aišku, kad už 20 – 30 metų jau nebebus staigmena pamatyti išmaniąsias lovas namuose. Tačiau neaišku, ar jos pasieks tokį lygį, kokį turi išmanieji telefonai.

Išmaniosios lovos – ateitis?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *