Statantis namą, visos išlaidos skaičiuojamos atidžiai: norisi, kur įmanoma, sutaupyti, tačiau taip, kad nenukentėtų kokybė. Žinoma, keičiantis naudojamoms medžiagoms, namo statybos trukmei, keičiasi ir karkasinio namo kaina.

Statybinės medžiagos

Karkasiniai namai gali būti statomi keliais būdais – nuo to priklauso ir reikalingos medžiagos statybai. Pavyzdžiui, įprastai reikalinga pirmiausia pastatyti karkasą, ant kurio vėliau tvirtinamos sijos, plokštės ir termoizoliacinės medžiagos. Jei pasirenkama statyti skydinį namą, pirmiausia statybų ceche yra surenkami skydai.

Jie yra gaminami iš OSB plokščių, kurios yra pripildomos termoizoliacine medžiaga, padengiamos kitomis izoliacinėmis (garų, garso) medžiagomis. Termoizoliacine medžiaga paprastai pasirenkamas neoporas, kuris yra daug tankesnis nei karkasiniuose namuose naudojama vata. Taip pat sienas gaminant skydais, juos vėliau lengviau sudėti kartu. Pagal naudojamas medžiagas keičiasi ir karkasinio namo kaina, kaip ir parodyta BakūžėLT svetainėje.

Pasiruoškite projektą

Kaip galima žinoti, kiek išleisite namo statybai? Juk kaina gali keistis ne tik dėl medžiagų, bet ir dėl statinio dydžio, išplanavimo. Todėl prieš pradedant statybas, būtina pasiruošti statybų projektą, kuriame bus nurodyta ne tik, kaip turėtų atrodyti baigtas namas, bet ir preliminarios kainos.

Jei nepažįstate jokių projektuotojų ir nesate tikri, kokią įmonę rinktis, visuomet galite pasiteirauti įmonės, su kuria tariatės dėl statybų. Dažniausiai kiekviena įmonė pažįsta bent kelis profesionalius architektus, su kuriais vykdo įvairius statybų projektus.

Paskirti architektai pasikalbės su jumis, taip išsiaiškindami poreikius, susijusius su statiniu. Į tai įeina ne tik tai, kiek jums reikės miegamųjų, bet ir kiek galite skirti lėšų statyboms. Pagal tai bus renkamos medžiagos, siūlomi variantai ir galiausiai nustatyta preliminari karkasinio namo kaina.

Tik turint planą, pradedami vykdyti konstrukciniai darbai. Vykdant juos, gali atsitikti taip, kad kaina šiek tiek keisis, taip pat tai priklauso nuo užsakytos vidinės ir išorinės apdailos.

Prieš pradėdami rinktis, kokį namą statyti, būtinai pasiruoškite planą. Apgalvokite, kiek galite skirti lėšų šiam projektui. Tik tuomet susitikite su architektais, statybų rangovais, kurie, išklausę jūsų poreikius, galės patikslinti kainą.

Iš ko susiseda karkasinio namo kaina?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *